Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT JUŻ DZIŚ >>>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Salon z jadalnią 18m2. Jak urządzić mały salon z jadalnią?

Publikacja 2021-10-18 13:54:45
Kategorie Wnętrza Salonu

Salon z jadalnią to najbardziej rodzinne wnętrze w naszych domach. To tutaj spędzamy najwięcej czasu wspólnie. To życiowe centrum rodziny ale nie tylko. Salon z jadalnia pełni również funkcje gościnną. Przyjmujemy tu również naszych gości, wyprawiamy rodzinne imprezy okolicznościowe, święta. Nie bez znaczenia jest więc aranżacja salonu z jadalnią.

Urządzając wnętrze salonu z jadalnią musimy przemyśleć jego układ funkcjonalny jak i wystrój. Projektowanie salonu z jadalnią musimy więc rozpocząć od sprecyzowania naszych potrzeb i na ich podstawie ustalić najlepszy układ funkcjonalny dla wnętrza salonu z jadalnią. Kolejnym krokiem powinna być decyzja o tym w jakim stylu urządzić salon z jadalnią i dopiero wtedy możemy rozpocząć wybieranie mebli, kolorystyki, elementów dekoracyjnych, dodatków. Dobry plan i wykonywanie wszelkich czynności w odpowiedniej kolejności zapewni nam połowę sukcesu.

Jak urządzić mały salon z jadalnią? 

Projekt salonu z jadalnią w szczególności gdy jest to niewielkie wnętrze musi być dobrze przemyślany, zaplanowany w najdrobniejszym szczególe i dopasowany do potrzeb i oczekiwań domowników. Salon z jadalnią to wnętrze pełniące wiele funkcji. To miejsce w którym spędzamy wspólnie czas wolny, wypoczywamy, spożywamy posiłki jak również przyjmujemy gości. Dlatego dobrze jest żeby w miarę możliwości układ funkcjonalny w salonie z jadalnia wyznaczał dwie strefy : wypoczynkową i jadalnianą.

Strefa wypoczynkowa w salonie z jadalnią 

Strefa wypoczynkowa w salonie powinna być tak zaprojektowana by stwarzać warunki do komfortowego wypoczynku, relaksu i wspólnego spędzania czasu W części wypoczynkowej musimy zaplanować więc miejsce na: sofę lub narożnik ewentualnie fotel czy pufy, stolik kawowy lub ławę, ścianę RTV.

Istotny jest odpowiedni układ funkcjonalny.W jedynym wnętrzu lepiej będzie pokusić się o duży narożnik w innym znacznie lepiej pod względem wizualnym i komfortu będzie zdecydować się na sofę i na przykład fotel czy pufy. W małym wnętrzu warto pomyśleć o wielofunkcyjnym stoliku kawowy lub takim którego z łatwością przesuniemy. Ściana RTV powinna być już na etapie jej planowana zaaranżowana pod nasze konkretne potrzeby.

Strefa jadalniana w salonie z jadalnią 

Strefa jadalniana w salonie z jadalnią to przede wszystkim stół z krzesłami. Oczywiście jeśli jest miejsce mile widziana będzie komoda lub witryna na zastawę. Mały salon z jadalnią to niewiele miejsca dlatego musimy mądrze zaplanować odpowiednia ilość miejsc na stół z krzesłami biorąc pod uwagę swobodne wysuwanie krzeseł. W małych salonach z jadalnią sprawdzą się stoły rozkładane, które na co dzień nie będą zajmowały wiele miejsca.

Strefa jadalniana w salonie z jadalnią

Ile potrzebujemy miejsca na stół z krzesłami w salonie z jadalnią 

Wyznaczając miejsce w którym stanie stół z krzesłami musimy zaplanować odpowiednią ilość miejsca nie tylko na sam stół i krzesła ale musimy wziąć pod uwagę też miejsce potrzebne na swobodne wysunięcie krzeseł czyli jest to min. 55 cm. Wybór stołu powinien być dostosowany do potrzeb rodziny oraz wnętrza jego układu i metrażu.Wybierając rozmiar stołu musimy oprzeć się przede wszystkim na tym ile osób na co dzień będzie z niego korzystało. Dla jednej osoby przy stole potrzebujemy 60-70 cm, dla czteroosobowej rodziny musimy wybrać stół o długości 120-140 cm i szerokości 80-90 cm a dla sześcioosobowej rodziny 160 cm na 90 cm.

Salon z jadalnią 18 m2 , nowoczesna aranżacja wnętrza 

Projektowanie salonu z jadalnią to poza układem funkcjonalnym wystrój wnętrza salonu z jadalnią. Musimy określić styl w jakim chcemy urządzić salon z jadalnią. Aranżacja salonu z jadalnia powinna być spójna stylistycznie.Wybór stylu aranżacji niejako określa nam możliwości wyboru mebli i elementów dekoracyjnych i wykończeniowych. Sposobów na aranżacje salonu z jadalnią jest całe mnóstwo wszystko zależy od naszych potrzeb, preferencji jak również od samego układu pomieszczenia.

Zobacz nasz pomysł na salon z jadalnią 18 m2 w stylu nowoczesnym. Projekt salonu z jadalnią został wykonany pod indywidualne zamówienie w kolorystyce szary, biały, drewno. W zaprezentowanym projekcie salonu z jadalnią wnętrze zostało podzielone na część jadalnianą i wypoczynkową. W części wypoczynkowej w salonie z jadalnią zaaranżowane zostały duży rodzinny narożnik w kolorze szarym, stolik kawowy, ściana RTV z dużą szafką i miejscem na przechowywanie oraz szafa. W części jadalnianej stanął rozkładany stół z krzesłami odrębnym oświetleniem

W salonie z jadalnią zaprojektowana została jednolita podłoga w formie paneli winylowych a ściany zaaranżowane zostały w kolorze jasnej szarości i jedna w graficie.

Jeśli potrzebujesz więcej inspiracji na urządzenie salonu z jadalnią koniecznie zajrzyj na nasz blog gdzie znajdziesz artykuły z poradami na temat wystroju wnętrz i projekty salonu z jadalnią w różnych stylach a jeśli potrzebujesz pomocy w urządzeniu wnętrza salonu z jadalnią zapoznaj się z naszą ofertą na projektowanie salonu.

Salon z jadalnią 18 m2 , nowoczesna aranżacja wnętrza , widok na salon, szafa pod zabudowę, szafka rtv, stolik kawowy, sofa narożna na ścianie z oknem

Podziel się