projekt wnętrza

 OFERTA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz jak łatwo zamówić projektowanie wnętrz:

WIĘCEJ

Salon z kuchnią, salon z aneksem kuchennym czy jednak oddzielna kuchnia?

Publikacja 2019-09-04 11:00:39
Kategorie Salony z kuchnią

Salon z kuchnią, salon z aneksem kuchennym czy jednak oddzielna kuchnia?

Jeśli mamy możliwość podjęcia decyzji kupując mieszkanie czy dom bardzo często zastawiamy się co będzie lepszym rozwiązaniem salon z kuchnią, salon z aneksem kuchennym czy jednak oddzielna kuchnia. W nowoczesnym podejściu do projektowania wnętrz stawia się na otwarte przestrzenie, łączenie strefy dziennej z kuchnią. Odchodzi się dziś od zamkniętych kuchni. Salon połączony z kuchnią to coraz częściej spotykane rozwiązanie w naszych domach ale i mieszkaniach. W mniejszych mieszkaniach również coraz częściej zamiast malej, ciasnej kuchni stosuje się rozwiązanie jakim jest aneks kuchenny w salonie.

Połączenie salonu z kuchnią na pewno ma zarówno swoje zalety jak i wady. Tylu zwolenników co przeciwników. Decyzja o tym jaki wariant wybierzemy w swoim wnętrzu powinna być dobrze przemyślana, oparta na potrzebach, oczekiwaniach domowników oraz dopasowana do ich stylu życia.

Salon z kuchnią, aneks kuchenny w salonie – wady i zalety 

Niewątpliwą zaletą rozwiązania jakim jest salon z kuchnią przede wszystkim jest otwarta przestrzeń, optycznie powiększone wnętrze. Co raz częściej wielu z nas decyduje się na połaczenie czy otwarcie dodatkowo salonu z kuchnią na hol. Salon jest miejscem w którym spędzamy wspólnie z rodzina najwięcej czasu, to w salonie również przyjmujemy gości. Połączenie salonu ze strefą kuchenną sprzyja relacjom, wspólnemu byciu razem. Osoba, która wykonuje czynności w kuchni nie jest odizolowana od osób przebywających w salonie czy to jeśli chodzi o bawiące się dzieci czy o gości dla których przygotowuje posiłki. To samo dotyczy rozwiązania jakim jest aneks kuchenny w salonie a dodatkowo zyskujemy przestrzeń zamiast kuchni na dodatkowy pokój. Salon z aneksem kuchennym chociażby z tego powodu jest również idealnym rozwiązaniem dla osób , które nie spędzają zbyt wiele czasu w kuchni i nie jest im potrzeba duża pełnowymiarowa kuchnia z dużą ilością blatu roboczego. W obydwu przypadkach za zaletę można uznać to , że mamy większe możliwości aranżacyjne.

Są oczywiście i wady posiadania salonu z kuchnią czy salonu z aneksem kuchennym. Do tych najbardziej podnoszonych jest rozchodzenie się dźwięków i zapachów z kuchni na strefę dzienną. Jak również konieczność częstszego sprzątania i odświeżania salonu chociażby z powodu osądzających się oparów tłuszczu choć są dziś an rynku dobrej jakości okapy kuchenne , które ten problem znacznie zmniejszają.

Salon z kuchnią, aneks kuchenny w salonie – wady i zalety

Salon połaczony z kuchnią

Salon z kuchnią, salon z aneksem kuchennym czy jednak oddzielna kuchnia?

Projektowanie salonu z kuchnia i salonu z aneksem kuchennym 

W artykule zamieściliśmy zdjęcia projektów salonu z kuchnią i salonu z aneksem kuchennym wykonanych pod indywidualne zamówienie.

Jeśli nie wiesz jak urządzić salon z kuchnią lub brakuje Ci pomysłu na to jak urządzić salon z aneksem kuchennym zajrzyj na nasz blog gdzie znajdziesz projekty wnętrz salonu z kuchnią i salonu z aneksem kuchennym w różnych stylach, Znajdziesz tam również artykuły o tematyce aranżacji salonu z kuchnia i nie tylko. Zapoznaj się również z naszą ofertą na projektowanie wnętrz online gdzie możesz zamówić projekt salonu z kuchnią https://e-wystroj-wnetrz.pl/projektowanie-wnetrza/salon-z-kuchnia-funkcjonalne-i-niebanalne-wnetrza

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)