projekt wnętrza

 OFERTA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz jak łatwo zamówić projektowanie wnętrz:

WIĘCEJ

Sposoby na mały salon z kuchnią i holem: biały, szary, drewno

Publikacja 2019-07-25 16:01:34
Kategorie Salony z kuchnią

Sposoby na mały salon z kuchnią i holem: biały, szary, drewno

Zastanawiasz się jak urządzić mały salon z kuchnią lub mały salon z kuchnią połączony z holem? Nie wiesz jak zagospodarować wnętrze? Jak dobrać kolorystykę i dodatki by salon z kuchnią nie wydawał się zagracony, przytłoczony nadmiarem rzeczy? Marzysz o nowoczesnym, pięknym i funkcjonalnym salonie z kuchnią? W artykule podpowiadamy jak urządzić funkcjonalnie mały salon z kuchnią by zmieścić to co jest w nim potrzebne a przy tym czuć się w nim komfortowo.

Salon z kuchnią to wnętrze, które stanowi funkcję reprezentacyjną i jest centrum życiowym rodziny oraz miejscem w którym przyjmujemy gości. Zanim zabierzemy się do wyboru mebli i kolorów i dodatków koniecznie przeanalizujmy nasze potrzeby i nasze oczekiwania względem wnętrza. Na ich podstawie ustalmy optymalny układ funkcjonalny i wybierzmy styl aranżacji w jakim urządzimy salon z kuchnią.

Aranżacja małego salonu z kuchnią 

Aranżacja małego salonu z kuchnią niejednokrotnie sprawia nam ogromne trudności. Chcemy połączyć funkcjonalność i dobry wygląd. W aranżacji małego salonu z kuchnią potrzebujemy dobrej organizacji, pomysłu i znajomości kilku zasad. Powinniśmy skupić się na mądrym optycznym podzieleniu stref salonu i kuchni i przede wszystkim na optycznym powiększeniu wnętrza salonu z kuchnią.

Aranżacja małego salonu z kuchnią

Jak optycznie powiększyć małe wnętrze salonu z kuchnią? 

Małe wnętrze salonu z kuchnią czy salonu z aneksem kuchennym możemy optycznie powiększyć na wiele sposobów.

  • Pierwszym sposobem na optyczne powiększenie salonu z kuchnią są lustra i światło.

Umieszczenie lustra w odpowiednim miejscu może optycznie powiększyć nam nasza przestrzeń nawet dwukrotnie. Istotny jest również sposób jego powieszenia ponieważ kiedy zawiesimy je pionowo podwyższa nam wnętrze a poziomo poszerzą. Jeśli nie ma na to miejsca możemy pomyśleć o umieszczeniu na przykład lustra w drzwiach szafy. Oświetlenie w małych wnętrzach odgrywa ogromną rolę. Mocne i jasne powiesza przestrzeń. Powinniśmy urządzając mały salon z kuchnią zadbać o dostęp światła dziennego i dopełnić wnętrze tym sztucznym w postaci delikatnym, lekkich lamp na przykład szklanych czy abażurowych.

  • Kolejnym sposobem na to by optycznie powiększyć przestrzeń jest odpowiednio zastosowana kolorystyka ścian.

Choć wybór koloru przede wszystkim zależy od naszego gustu powinniśmy przy jego wyborze kierować się również metrażem z jakim mamy do czynienia. Źle dobrany kolor może sprawić , ze sufit będzie wydawał się niższy a wnętrze mniejsze. Dlatego szczególnie w małych wnętrzach decydujmy się na jasne barwy odbijające światło. Biel, szarości, beże , ecru to idealne bazowe kolory. Jeśli chcemy postawić na kolor użyjmy pasteli jak na przykład pudrowy róż, mięta, pastelowy błękit. Nie oznacza to w żadnym razie , że nie możemy dodać koloru do wnętrza ale niech znajdzie on się w dodatkach. Optycznie powiększymy przestrzeń również poprzez pionowe lub poziome pasy na ścianie.

  • Trzecim sposobem optycznego powiększenia wnętrza będzie minimalizm zarówno w doborze dodatków jak i dotyczy to mebli.

 Urządzając małe wnętrze nie możemy go potocznie mówiąc zagracić niepotrzebnie poustawianymi bibelotami, figurkami itp. rzeczami. Jak najmniej rzeczy powinno być na widoku a dekoracją powinny być dodatki w postaci lampy, dywanu, dekoracyjnych poduszek, donicy, plakatów, ramek czy fototapety która również optycznie powiększy nam przestrzeń szczególnie z perspektywą i efektem głębi. Tu kierujmy się zasadą mniej znaczy więcej. Wnętrze będzie wtedy uporządkowane i będzie stwarzało wrażenie przestronniejszego.

Wybierając meble decydujmy się na te których na prawdę potrzebujemy. Niech będą lekkie, proste. Dobrym rozwiązaniem są meble wykonywane na wymiar oraz meble wielofunkcyjne

Chcąc powiększyć optycznie wnętrze salonu z kuchnią zastanówmy się nad rozwiązaniem połączenia - salon z kuchnią i holem to sprawi, że wnętrze będzie wydawało się bardziej przestronne.

Jak optycznie powiększyć małe wnętrze salonu z kuchnią?

Optyczne podzielenie przestrzeni w salonie z kuchnią 

Salon z kuchnią możemy urządzić tak by stanowiły jedno wnętrze lub wręcz odwrotnie podzielić je optycznie co ma swoje zalety jak choćby delikatne ukrycie kuchennego rozgardiaszu, dodatkowa przestrzeń robocza. Podział optyczny salonu od kuchni nie zwalnia nas z zachowania harmonii i spójności stylistycznej podczas ich aranżacji. Optycznie podzielić możemy salon z kuchnią poprzez:

- wydzielenie miedzy nimi jadalni czyli postawienie stołu z krzesłami.

- zastosowanie w kuchni barku lub wyspy

-położenie dwóch rodzajów podłóg

- zastosowanie dwóch rodzajów sufitów

- poprzez lekkie ażurowe, szklane ścianki

Sposoby na mały salon z kuchnią i holem: biały, szary, drewno

Pomysł na mały salon z kuchnia i holem: biały, szary, drewno, granatowy 

Aranżacja małego salonu z kuchnią i holem przedstawiona na zdjęciach to wykonany przez nas projekt wnętrza salonu z kuchnią i holem pod indywidualne zamówienie. Wnętrze urządzone zostało w kolorystyce biel, szarość, drewno i dodatek koloru granatowego. W kuchni znajdują się białe meble zaprojektowane na wymiar z drewnianym blatem i dodatkami w kolorze drewna. Układ mebli zakończony jest barkiem z hokerami. W salonie wydzielono cześć jadalnianą i wypoczynkową w której znajduje się sofa, stoliczek kawowy, szafka RTV. Na ścianie RTV znajduje się biała cegła a na bocznej ścianie zaprojektowane zostały lustra. Wnętrze jest nowoczesne, jasne i przytulne.

Pomysł na mały salon z kuchnia i holem: biały, szary, drewno, granatowy

Aranżacja małego salonu z kuchnią i hol

W salonie wydzielono cześć jadalnianą i wypoczynkową

Kuchnia - białe meble zaprojektowane na wymiar z drewnianym blatem i dodatkami w kolorze drewna

Hol

Jeśli nie wiesz jak urządzić swoje wnętrze skorzystaj z naszej oferty i zamów projekt salonu z kuchnią  i hol

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)