Projektowanie wnętrz

ZAMÓW PROJEKT JUŻ DZIŚ >>>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Szara kuchnia z drewnem i cegłą: nowoczesna i elegancka aranżacja.

Publikacja 2020-09-15 12:04:55
Kategorie Kuchnia

Szara kuchnia jest dziś coraz bardziej popularna a drewno i cegła idealnie uzupełniają wystrój nowoczesnej kuchni. Kuchnia w kolorze szarym stała się alternatywą dla białych kuchni.

Zdjęcia kuchni przedstawione w artykule to projekt kuchni wykonany pod indywidualne zamówienie według określonych potrzeb i oczekiwań. Aranżacja kuchni wykonana jest w kolorystyce szary, drewno, pojawia się również cegła. Kuchnia jest funkcjonalna i estetycznie urządzona. Meble kuchenne zaprojektowane zostały na wymiar. Szafki są w kolorze szarym, blat jest drewniany. Zabudowa kuchenna skład się z dwóch rzędów. W pierwszym znajduje się wysoka zabudowa pod sam sufit składająca się z lodówki, słupka z piekarnikiem, mikrofalówką oraz wysokiego cargo. W drugim rzędzie mebli kuchennych znajdują się ; płyta gazowa, piekarnik , zmywarka. Pomiędzy górnymi szafkami zabudowanymi pod sam sufit a dolnymi na ścianie zaplanowana została cegła. Ta sama cegła znajduje się również na całej ścianie za stołem. W kuchni zaplanowany również półwysep z blatem roboczym a nad nim pasujące do aranżacji kuchni półki. W kuchni zaplanowane zostało również miejsce do spożywania posiłków w postaci okrągłego stołu z krzesłami w kolorze szarym. W kuchni zaaranżowane zostały dwie listwy oświetleniowe oraz dodatkowe oświetlenie nad stołem w postaci lampy. Na podłodze w kuchni znajdują się panele winylowe a ściany są w kolorze szarym.

Projektowanie kuchni krok po kroku 

Projektowanie kuchni wymaga znajomości pewnych zasad, dokładnego zaplanowania i przemyślenia zarówno pod względem układu funkcjonalnego, zagospodarowania przestrzeni jak również aranżacji kuchni. Kuchnia jest pomieszczeniem , które urządzamy na lata warto wiec dobrze się przygotować by uniknąć błędów , które będą miały wpływ na ostateczny efekt. W kuchni bardzo istotna jest wygoda i komfort w poruszaniu się. Funkcjonalne zagospodarowanie kuchni to podstawa. Istotne w kuchni jest również prawidłowo dobrana kolorystyka, elementy wykończeniowe, oświetlenie oraz dodatki. Sposobów na aranżacje kuchni jest całe mnóstwo. A uzależnione są one od naszych potrzeb, stylu życia i gustu.

W artykule podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas projektowania kuchni? jak zagospodarować kuchnie funkcjonalnie i pięknie? Od czego zacząć projektowanie nowoczesnej kuchni?

W przypadku urządzania kuchni niezbędny jest dobry projekt kuchni, który uwzględni funkcjonalne zagospodarowanie jak i wystrój kuchni. Projektowanie kuchni wydaje się być proste jednak kiedy przychodzi co do czego rzeczywistość okazuje się inna. Nie wiemy jak poradzić sobie z zaplanowaniem funkcjonalnej przestrzeni oraz jaką na aranżacje kuchni się zdecydować. Kuchnia to serce domu, królestwo nie jednej Pani domu. Bez znaczenia jest czy urządzamy kuchnie małą czy dużą, kuchnie otwarta na salon czy kuchnie zamkniętą. Musimy zaprojektować ją z dbałością o najdrobniejszy szczegół by w pełni spełniła nasze oczekiwani. Od tego jak zagospodarujemy nasza kuchnię będzie zależał nasz komfort pracy w niej.

Kuchnia powinna być urządzana krok po kroku we właściwej kolejności.

 • po pierwsze: dobrze przemyśl swoje potrzeby i oczekiwania,
 • po drugie: Dokonaj dokładnych pomiarów wnętrza kuchni z uwzględnieniem otworów drzwiowych, okiennych oraz wnęk.
 • po trzecie : wybierz układ zabudowy kuchennej jaki będzie najlepiej pasował do wnętrza kuchni. Pamiętaj o zaplanowaniu miejsca roboczego i dokładnie zaplanuj miejsce do przechowywania
 • po czwarte: wybierz styl w jakim chcesz wykonać aranżacje kuchni.
 • po piąte: wybierz kolorystykę, elementy wykończeniowe, dekoracyjne oraz dodatki

Układ funkcjonalny w kuchni 

Ergonomia w kuchni to niezwykle istotna rzecz. Decydując się na układ mebli kuchni jeśli jest taka możliwość powinniśmy zachować zasadę trójkąta roboczego co znacznie ułatwi nam wykonywanie czynności. Powinniśmy dobrze przemyśleć ile jest potrzeba nam miejsca do przechowywania, jakie sprzęty chcemy mieć w kuchni czy mają być do zabudowy czy wolnostojące.

Podstawowe układ funkcjonalne mebli w kuchni 

Układ mebli kuchennych powinien być dopasowany do wnętrza kuchni. Wyróżniamy 6 podstawowych układów mebli kuchennych:

 1. jednorzędowy: najprostszy układ wybierany najczęściej do aneksów kuchennych w salonie
 2. dwurzędowy: zapewnia bliskość stref i jest praktyczny
 3. w kształcie litery L: jest praktyczny, sprawdzi zarówno w małej jak i dużej kuchni.
 4. w kształcie litery U: maksymalnie wykorzystuje przestrzeń i pozwala na zachowanie stref i ich bliskiego położenia
 5. w kształcie litery G: będzie idealny w dużych wnętrzach kuchni w kształcie kwadratu
 6. z wyspą kuchenną: idealnie sprawdza się w kuchniach otwartych na salon

Aranżacja nowoczesnej kuchni: funkcjonalna i estetycznie urządzona kuchnia 

Aranżacja kuchni powinna być dopasowana do nas i do naszego stylu życia. Tak jak wspominaliśmy wyżej musimy obrać styl aranżacji kuchni pod , który to będziemy wybierać kolory, materiały wykończeniowe, dodatki. Urządzając kuchnie nie kierujmy się modą czy trendami a własnym gustem i potrzebami estetycznymi. Kuchnia ma być urządzona dla nas. Nic nam po pięknej, funkcjonalnej na przykład modnej kuchni urządzonej w stylu industrialnym jeśli my sami będziemy się źle w takim wnętrzu czuć. Dziś najbardziej popularne są białe meble, są nowoczesne ale i optycznie powiększają wnętrze małej kuchni. Popularne są również meble w kolorze szarym, czarnym. Mile widziane jest w aranżacji kuchni również drewno. Najczęściej wybieranym stylem jaki wybieramy do aranżacji kuchni jest styl nowoczesny , skandynawski.

Jeśli nie wiesz jak urządzić kuchnie lub brakuje Ci pomysłu na to jak urządzić salon z kuchnią zajrzyj na nasz blog gdzie znajdziesz projekty kuchni, projekty wnętrz salonu z kuchnią i salonu z aneksem kuchennym w różnych stylach, Znajdziesz tam również artykuły o tematyce aranżacji kuchni, salonu z kuchnią i nie tylko. Zapoznaj się również z naszą ofertą na projektowanie wnętrz online gdzie możesz zamówić miedzy innymi projekt kuchni

Aranżacja kuchni w kolorach szary, drewno i cegła, wyspa kuchenna w kuchni

Aranżacja nowoczesnej kuchni: funkcjonalna i estetycznie urządzona kuchnia

Szara kuchnia z drewnem i cegłą: nowoczesna i elegancka aranżacja.

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)