Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT JUŻ DZIŚ >>>

PROMOCJA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Urządzamy mieszkanie: projektowanie i aranżacja łazienki

Publikacja 2019-03-22 12:24:50
Kategorie Łazienki

Urządzamy mieszkanie nowe lub przeprowadzamy generalny remont starego mieszkania i stajemy przed dylematem jak urządzić łazienkę? Projektowanie i aranżacja łazienki nie jest wcale prosta sprawą. By nasza łazienka stała się wnętrzem urządzonym w dobrym stylu i jednocześnie wygodnym i funkcjonalnym pomieszczeniem aranżacja łazienki musi być przemyślana w każdym najmniejszym detalu. Przestrzeń powinna być rozplanowana ergonomicznie i funkcjonalnie. Dziś na rynku mamy szeroki wybór zarówno jeśli chodzi o sanitariaty jak i płytki ceramiczne. Wiele z nich dedykowanych jest do małych łazienek. W sytuacji gdy trudno nam się odnaleźć w aranżacyjnym chaosie możemy skorzystać z dostępnej w internecie usługi projektowanie wnętrz online. Na przykład, zamawiając projekt łazienki online. To łatwy i stosunkowo niedrogi sposób a oszczędzamy czas, pieniądze. Na podstawie przesłanych przez nas wymiarów i preferencji projektant wnętrz wykona dla nas aranżacje łazienki szyta na miarę naszych potrzeb i oczekiwań a także możliwości finansowych.

Projektowanie łazienki

Urządzając łazienkę od podstaw lub decydując się na remont obecnej łazienki musimy podjąć kilka kluczowych decyzji. Przed wszystkim musimy wziąć pod uwagę pomieszczenie z jakim mamy do czynienia. To ono wpłynie na nasze niektóre z decyzji. Wiele z nich zależy od metrażu i rozkładu samego pomieszczenia. Chociażby w aranżacji małej łazienki często lepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na prysznic zamiast wanny. Pierwszym co powinniśmy zrobić to ustalić budżet. Podzielić go na kwotę potrzebną na prace remontowe oraz aranżacje łazienki. Inną decyzja jaką musimy podjąć jest wybór stylu w jakim chcemy by była urządzona łazienka. Od tej decyzji zależą późniejsze wybory dotyczące wyposażenia i aranżacji wnętrza łazienki. Przyszedł czas na funkcjonalne rozplanowanie przestrzeni oraz decyzję dotyczące naszych oczekiwań. Przykładowo czy zależy nam na dużym zlewie, jednym a może dwóch, czy decydujemy się na wannę czy prysznic. Ponadto, należy przemyśleć również jak zagospodarować miejsce do przechowywania akcesoriów łazienkowych, kosmetyków itp.

Urządzamy mieszkanie: projektowanie i aranżacja łazienki

Wyposażenie łazienki

Bogata oferta wyposażenia łazienek potrafi przywrócić o zawrót głowy. Mamy do wyboru zarówno różne wymiary jak i kształty czy to wanien czy jeśli chodzi o prysznic. Możemy na przykład zdecydować się na wannę narożną, wannę wolnostojącą lub wannę w zabudowie. Prysznic prostokątny kwadratowy, narożny. Z brodzikiem, bez brodzika typu walk in. W niektórych aranżacjach łazienek możemy pozwolić sobie na umieszczenie jednego i drugiego wystarczy dobrze to zaplanować. Oczywiście definiuje taką możliwość sam metraż łazienki. Również umywalki mają dziś różne kształty i wymiary. Możemy zdecydować się na okrągłą, kwadratową , prostokątną. Nablatową lub taką w blacie.  Jeśli chcemy mieć w łazience pralkę pomyślmy o możliwości jej zabudowania tak jak i możliwe jest zabudowanie miejsca nad wc. Wykorzystujemy w ten sposób przestrzeń możliwą do zagospodarowania na przechowywanie rzeczy.

Aranżacja małej łazienki

Małe przestrzenie sprawiają nam najwięcej trudności . Projekt małej łazienki może okazać się dla nie jednego z nas  kłopotliwy. Mała przestrzeń ogranicza ,wymusza pewne zabiegi w celu optycznego powiększenia przestrzeni. Przede wszystkim, istotne będą tu odpowiednio dobrane : kolorystyka, światło i płytki, lustro. W małej łazience warto zdecydować się na meble wykonywane na wymiar przez stolarza lub dedykowane do małych łazienek . Wybierajmy płytki jasne, jednolite , o dużym formacie a  te kontrastowe, wzorzyste użyjmy jako dodatku. Unikajmy zbyt dużej ilości rzeczy ustawionych na widoku by nie obciążać i nie przytłaczać małego wnętrza łazienki.

Bez względu na to czy nasza łazienka to mała łazienka czy duża łazienka w domu jednorodzinnym by urządzić ją funkcjonalnie i w dobrym stylu pokuśmy się o profesjonalny projekt łazienki. Zaoszczędzimy sobie niepotrzebnych wydatków i rozczarowań. A możemy zamówić go poprzez internet praktycznie nie wychodząc z domu. Projektowanie łazienki online  to złożony proces to zarówno jej funkcjonalne zagospodarowanie jak aranżacja wnętrza łazienki. Czyli poza ergonomicznym jej rozplanowaniem to również prawidłowe dobranie oświetlenia płytek, elementów dekoracyjnych odpowiednich do wnętrza łazienki. Przykładowo jeśli jest mała tak by optycznie powiększyć pomieszczenie.