Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Poznaj recepte na idealnie urządzone wnętrze

Publikacja 2019-09-11 21:00:03
Kategorie Wnętrza mieszkania i domu

Temat jakim jest urządzanie wnętrz jest dziś szeroko poruszany zarówno w mediach poprzez programy telewizyjne jak i w prasie. Mamy co raz większą świadomość dotyczącą aranżacji wnętrz. Chcemy mieszkać pięknie i komfortowo. Co raz większą popularnością cieszy się projektowanie wnętrz. Aranżacje wnętrz z możemy przeprowadzić z pomocą projektanta wnętrz, który przygotuje dla nas projekt wnętrz na podstawie naszych preferencji i możliwości finansowych lub na własna rękę. Urządzanie wnętrz choć nie jest sprawą prosta to istnieją zasady, które pomogą nam w stworzeniu wymarzonej aranżacji wnętrza. Dobry plan i wykonywanie wszystkich czynności w odpowiedniej po sobie kolejności ułatwia nam zdecydowanie zadanie. W artykule zamieściliśmy kilka wskazówek i podpowiedzi na co zwrócić uwagę podczas urządzania wnętrz. Zamieściliśmy również przykładowe projekty wnętrz wykonane przez nas pod indywidualne zamówienie, które mogą stanowić inspirację.

Szukasz sposobu na urządzenie wnętrz? Zapraszamy an nasz blog gdzie znajdziesz mnóstwo pomysłów na to jak urządzić wnętrza mieszkania czy domu , artykuły o tematyce urządzania wnętrz.

Funkcjonalność to podstawa dobrego projektu wnętrza 

Idealnie urządzone wnętrze to nie tylko wystrój. Nic nam po nim jeśli mieszkanie nie będzie urządzone funkcjonalnie, ergonomicznie. Po prostu tak by spełniało nasze potrzeby i było nam wygodnie w nim się poruszać i funkcjonować na co dzień. Nie wystarczy po prostu wstawić sofy, szafki RTV, stołu w salonie, łóżka w sypialni, mebli kuchennych, szaf w przedpokoju a w pokoju dziecięcym regału, łóżka i biurka. Zanim zabierzemy się za wybór mebli powinniśmy dokładnie przeanalizować każde z pomieszczeń, jego układ, umiejscowienie okien , drzwi i rozplanować każdy szczegół. Od funkcjonalnego zagospodarowania przestrzeni zaczyna się każdy projekt wnętrza. Wygoda i funkcjonalność stanowi kluczowy element udanej aranżacji wnętrz. I wcale nie dotyczy to tylko małych wnętrz.

Najbardziej wymagającym wnętrzem domu jeśli chodzi o funkcjonalność jest zapewne salon. Jest to kluczowe pomieszczenie dla rodziny. W salonie bowiem spędzamy wspólnie najwięcej czasu razem, tutaj odpoczywamy, relaksujemy się, w salonie przyjmujemy naszych gości, często salon pełni również funkcję jadalni. Powinniśmy przeznaczyć, zaplanować chociażby odpowiednią ilość miejsca na stół z krzesłami do naszych potrzeb.

Urządzanie wnętrz: projekt wnętrz- recepta na idealne wnętrze

Ile miejsca potrzeba na stół w salonie? 

Chcąc wygodnie siadać i wstawać od stołu musimy zaplanować miejsce potrzebne na wysunięcie krzeseł i jest to 65-70 cm. Na sam stół musimy również zaplanować odpowiednią przestrzeń a będzie ona zależna od tego jaki rozmiar stołu i na ile osób zaplanujemy. Przykładowo na stół kwadratowy o krawędzi 80 cm potrzebna ilość miejsca to 210-220 cm. Na stół o rozmiarze 80x140 cm potrzeba 140x 210 cm. Potrzebna ilość miejsca na stół dla 6 osób powinniśmy wygospodarować 280x210 cm dla stołu o wymiarach 80x150 cm.

Wystrój wnętrza: czego się wystrzegać? 

Największymi błędami jakie popełniamy podczas urządzania wnętrz jest brak sprecyzowanego stylu oraz brak jego konsekwencji a to zapewnia nam połowę sukcesu. Jak również uleganie trendom, modzie i często wręcz kopiowanie katalogowych aranżacji. Niestety to co widzimy na obrazku może wyglądać przepięknie tam i nijak sprawdzić się w naszym wnętrzu. Ma na to wpływ wiele czynników chociażby metraż, rozkład pomieszczenia, układ okien, drzwi. Nawet najmodniej urządzone wnętrze nie będzie sprawiało nam radości i przyjemności z przebywania w nim jeśli nie będzie urządzone zgodnie z naszym gustem.

Pamiętajmy:

Urządzanie wnętrza domu czy mieszkania zawsze musi być oparte o nasze potrzeby i oczekiwania. Mamy czuć się w nim komfortowo i z przyjemnością spędzać czas. Wnętrze powinno być urządzone funkcjonalnie i w stylistyce odpowiadającej naszym gustom.

Wystrój wnętrza: czego się wystrzegać?

Urządzanie małego mieszkania – optyczne powiększenie wnętrza 

Bardzo często największe problemy mamy kiedy urządzamy małe mieszkanie. Potrzeby są duże a metraż niewielki. Urządzanie małego mieszkania musimy oprzeć na optycznym powiększeniu przestrzeni. Będą miały na to wpływ zastosowane faktury, kolory, elementy wykończeniowe, dekoracyjne a nawet sposób ułożenia podłogi czy aranżacja sufitów. Największe znaczenie będzie miała otwarta przestrzeń dlatego w wielu mieszkaniach decydujemy się na połączenie salonu z kuchnią i otwarcie go na przedpokój. Równie istotne jest oświetlenie wnętrza.

Oto kilka wskazówek jak optycznie powiększyć przestrzeń w małym mieszkaniu:

- zastosowanie jasnej kolorystyki: biele, szarości, niebieskie, kremy, delikatne beże

-sufit musi być jaśniejszy od ścian co spowoduje wrażenia podwyższenia pomieszczenia

- ukośne linie poszerzają wnętrza natomiast pionowe podwyższają i podkreślają głębokość

- pomalowanie krótszych ścian intensywniejszym kolorem poszerzymy wnętrze

-pomalowanie dłuższych ścian intensywniejszą barwą wydłuży wnętrze ale i zwęży

- jednolita podłoga zastosowana we wnętrzu np. salonu z kuchnią optycznie połączy pomieszczenia

a użycie dwóch odmiennych rodzajów podłogi podzieli wnętrze.

Pamiętajmy:

- ciemne, nasycone barwy zmniejszają optycznie pomieszczenie

- sufit pomalowany na ciemniejszy kolor niż ściany obniży nam optycznie pomieszczenie

- struktury, wzory, wielokolorowe tapety – optycznie zmniejszą wnętrze

 

Zapoznaj się z nasza ofertą dotyczącą urządzania wnętrz czyli projektowanie wnętrz online gdzie możesz zamówić wybrany projekt wnętrz wykonywany pod Twoje indywidualne potrzeby, oczekiwania i możliwości finansowe https://e-wystroj-wnetrz.pl/

Podziel się