Projekty wnętrz


PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zdjęcia, porady: pokoje młodzieżowe, pokoje dziecięce

Publikacja 2019-03-31 16:40:28
Kategorie Pokój dla dziecka , Projekty pokoju młodzieżowego dla nastolatki i dla nastolatka

Pokoje młodzieżowe i pokoje dziecięce to bardzo wdzięczny temat w projektowaniu i urządzaniu wnętrz. Każdy z rodziców średnio trzy razy zanim nasze dzieci dorosną urządza im pokój. Pierwszy raz urządzamy pokój kiedy oczekujemy narodzin dziecka. Jest to pokój niemowlęcy, pokój urządzony dla małego dziecka. Kolejny raz kiedy nasze dzieci rozpoczynają naukę w szkole i czas dokonać metamorfozy z pokoju małego dziecka na pokój dziecka starszego. Trzeci raz gdy nasze dzieci zaczynają być nastolatkami i zachodzi potrzeba zmiany aranżacji pokoju dziecięcego na aranżacje pokoju młodzieżowego. Urządzając pokój naszemu dziecka na uwadze powinniśmy mieć to, że wnętrze pokoju przeznaczone dla dziecka i przeznaczone dla nastolatka będą się różnić i tym samym inne musimy mieć podejście do urządzanie pokoju dziecięcego a inne do aranżacji pokoju młodzieżowego. Inne potrzeby z pokojem będzie miała nastolatka a inne kilkuletni chłopiec. Kiedy urządzamy pokoje dla dzieci pamiętajmy , że nie powinny one odbiegać od stylu aranżacji przyjętego w całym mieszkaniu.

Funkcjonalne i piękne pokoje dziecięce

Pokoje dziecięce bywają trudne do urządzenia. Niby wszystko wydaje się być proste. Przecież potrzebne będzie wstawienie kilku mebli, łóżka, jakaś kolorowa dziecięca tapeta i dodatki. Kiedy jednak przychodzi co do czego mamy problem z rozmieszczeniem mebli, doborem kolorystyki, dodatków. Przestaje być tak kolorowo. Marzymy o pięknych pokojach dla naszych dzieci, w których panuje porządek, wszystko ma swoje miejsce a dzieciom komfortowo się w nich przebywa. W praktyce rzeczywistość okazuje się daleka od tego zamysłu. Funkcjonalnie urządzony pokój dla dziecka pomoże mu zapewne w samoorganizacji, przyczyni się do większej samodzielności i komfortu naszego dziecka. Nie zapominajmy, ze małe dzieci sporo czasu spędzają na zabawie dlatego zaplanujmy im miejsce do swobodnej zabawy. Kiedy urządzamy pokój dziecięcy musimy się zastanowić czy pokój ma być na teraz czy ma „rosnąc razem z dzieckiem”

Zdjęcia, porady: pokoje młodzieżowe, pokoje dziecięce

Funkcjonalne i piękne pokoje dziecięce

Jakie meble w pokoju dziecięcym?

Meble w pokoju dziecięcym powinny być przede wszystkim bezpieczne, funkcjonalne i dawać dzieciom możliwość samodzielnego korzystania z nich. Miejsce przeznaczone do przechowywania powinno być tak pomyślane by nasze dziecko w prosty sposób samodzielnie mogło sprzątnąć swoje zabawki czy odłożyć je na miejsce. Pomocne okażą się jeśli chodzi o zagospodarowanie miejsca do przechowywania w pokoju dziecięcym wszelkie pudła, kosze. Meble powinny być dostosowane do wieku dziecka. Nie mówimy tu oczywiście o tym, że nie możemy zabudować w pokoju dziecięcym mebli na wymiar pod sam sufit bo dziecko nie dosięgnie. Jedynie tylko, ze rzeczy dziecku niezbędne najczęściej używane powinny być na poziomie jego wysokości, możliwie jak najprostsze dla dziecka. W pokoju dla niemowlaka skupiamy się przede wszystkim na łóżeczku, przewijaku, komodzie, szafie na ubrania i wygospodarowaniu miejsca dla mamy. Im dziecko starsze potrzebne jest miejsce do przechowywania zabawek oraz do bezpiecznej zabawy. Kiedy nasze dziecko osiąga wiek przedszkolny, szkolny zaczyna potrzebować najpierw stoliczka z krzesełkiem do rozwijania swoich manualnych umiejętności a później, solidnego , dopasowanego biurka i krzesła do nauki. Rozpoczynając naukę w szkole nasze dziecko ma większe potrzeby związane z przechowywaniem swoich rzeczy, oprócz zabawek będziemy potrzebować miejsca na artykuły szkolne, książki, zeszyty i tym podobne. Przydadzą się więc regały, półki. Jak wiadomo podstawowym meblem w pokoju dziecka jest łóżko. Ono również powinno być dopasowane do dziecka i jego wieku. Małe dzieci miewają różne pomysły, chętnie eksplorują , odkrywają świat. Meble w pokoju dziecięcym muszą być odpowiednio zabezpieczone np. przykręcone do ściany. W małych pokojach dziecięcych znacznie bardziej sprawdza się meble na wymiar gdyż pozwolą nam na wykorzystanie maksymalnie miejsca. Musimy jednak pomyśleć o ich zagospodarowaniu wybiegając w przyszłość. Szafa w pokoju dziecka również powinna być przemyślana. O ile niemowlęciu bardziej przydadzą się półki na ubrania to dziecku w wieku szkolnym przyda się już też miejsce na wieszanie ubranek.

Meble do pokoju dziecka

Styl, kolorystyka i dodatki w pokoju dziecięcym

Styl aranżacji pokoju dziecięcego powinien być dopasowany do reszty mieszkania. Kolorystyka pokoju dziecięcego powinna być dobrze przemyślana. Wybierajmy raczej stonowane kolory dla najmłodszych dzieci a ogólnie dobrze jest zdecydować się na wybór neutralnej barwy w aranżacji pokoju dziecięcego. Pokój dziecka nie może być w zbyt krzykliwej kolorystyce ponieważ nie sprzyja to jego delikatnemu układowi nerwowemu oraz wypoczynkowi i zasypianiu. Nie oznacza to jednak , że ma być nijako, smutno i ponuro. Pokój dla dziewczynki wcale nie musi być różowy a pokój dla chłopca nie musi być niebieski. Kolory w pokoju dziecka są bardzo istotne. Decydując się na neutralną bazę spokojnie do niej możemy dobierać dodatki w mocniejszym akcencie kolorystycznym. W ten sposób również łatwo nam będzie zmienić wystrój pokoju dziecka poprzez wymianę dodatków w prosty niedrogi sposób. W pokoju dziecięcym dobrze prezentować się będzie również ciepłe jasne drewno jako dodatek, zdecydowanie nada wnętrzu przytulności. Mile widziane są jako dodatek fototapety, tapety na ścianie. Biel, szarości, beże, pastele, mięta czy turkus, to niektóre kolory jakie dobrze się będą się prezentować w pokoju dziecięcym. Dobierając dodatki w pokoju dziecięcym nie przesadzajmy z ich ilością. Zbyt duża ich ilość może wnieść niepotrzebny chaos i nieporządek oraz wrażenie zagracenia. Zdecydowanie wystarczą dziecięce plakaty podkreślające charakter aranżacji, dywan, poduszki dekoracyjne, zasłony, pasujące do wystroju wnętrza kosze na zabawki.

Dodatki do pokoju dziecięcego, kolory w pokoju, domek, półki na książki, tapeta, plakaty

Pokoje dziecięce: zdjęcia, aranżacje wnętrz

W artykule zamieściliśmy zdjęcia pokoju dziecięcego , które okazać się mogą inspiracją. Po więcej zdjęć i porad jak urządzić pokój dziecięcy zapraszamy na naszego bloga. Znajdziesz tam wiele propozycji w różnym przedziale cenowym dla dzieci w różnym wieku. Jeśli potrzebujesz pomocy zapraszamy do skorzystania z naszych usług na projektowanie pokoju dla dziecka. Nasze projekty wnętrz pokoju dziecięcego wykonujemy w oparciu o Twoje potrzeby i możliwości finansowe.

Pokoje dziecięce: zdjęcia, aranżacje wnętrz

Pokój dla dziecka, chłopca

Pokój dla dzieci, chłopców

Pokoje młodzieżowe: zdjęcia, pomysły na urządzenie

Pokoje młodzieżowe to już nie pokoje dziecięce ale też nie pokoje dla dorosłych. Jak zatem urządzić pokój dla nastolatki czy jak urządzić pokój dla nastolatka by nie był zbyt dziecinny ale i nie za dorosły? Przede wszystkim pozwólmy decydować naszemu nastolatkowi, naszej nastolatce o aranżacji pokoju młodzieżowego. Nastolatki mają już swoje wizję tego jak ma wyglądać ich pokój. Chcą mieć pokój modny i niebanalnie urządzony. Funkcjonalnie urządzony pokój młodzieżowy to podstawa dobrej aranżacji wnętrza. I o to powinniśmy zadbać w pierwszej kolejności.

Pokój młodzieżowy

Pokój dla nastolatka

Meble w pokoju młodzieżowym

Urządzając pokój młodzieżowy dobrze jest podzielić go na strefy. Jeśli to możliwe powinna się w nim znaleźć strefa wypoczynku, nauki i relaksu. W pokoju młodzieżowym powinno znaleźć się dopasowane łózko, odpowiednie biurko w wygodnym krzesełkiem, szafa do przechowania ubrań. To podstawa. Oczywiście regały, półki do przechowywania książek i niezbędnych rzeczy w pokoju młodzieżowym również bardzo się przydadzą. Ważne by z góry zaplanować co będzie przechowywane i jakie są potrzeby związane z meblami. Ergonomicznie zaplanowane miejsce do przechowywania w pokoju młodzieżowym pomoże w utrzymaniu porządku. Jeśli mamy mały pokój młodzieżowy możemy by wykorzystać najlepiej przestrzeń pomyśleć o meblach na wymiar.

Kolorystyka i dodatki w pokoju młodzieżowego

Uniwersalne kolory bazowe w pokoju młodzieżowym pozwolą nam na przeprowadzenie szybkiej i niedrogiej metamorfozy pokoju młodzieżowego w sytuacji kiedy młodemu człowiekowi zmienią się preferencje lub zwyczajnie znudzi im się wystrój obecnego pokoju. Gust, zainteresowania młodego człowieka zmieniają się warto wiec o tym pomyśleć podczas urządzania pokoju dla nastolatka czy urządzając pokój dla nastolatki. Pokój dla nastolatki pięknie będzie prezentował się z dodatkami w kolorach pudrowego różu, pastelowymi, mięcie. Pokój dla nastolatka z dodatkiem czerwieni, granatu, pomarńczy. Z bielą , szarością dobrze skomponuje się drewno które ociepli wnętrze. Odnajdą się też w pokoju młodzieżowym dodatki takie jak: fototapety, tapety podkreślające zainteresowania, plakaty młodzieżowe, ramki na zdjęcia. Z dodatków mile widziane będą dywan, ciekawe poduchy dekoracyjne, narzuta na łóżko. Zamieszczone w artykule zdjęcia prezentują aranżacje pokoju młodzieżowego w różnych stylach przedziałach cenowych. Na blogu znajdziesz więcej zdjęć, przykłady na to jak urządzić pokój młodzieżowy dla nastolatka czy pokój dla nastolatki. W naszym serwisie możesz również skorzystać z pomocy i zamówić projekt pokoju młodzieżowego.

Podziel się