Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT JUŻ DZIŚ >>>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Projekt łazienki 3m2 z prysznicem. Pomysł, inspiracje, aranżacje małej łazienki

Publikacja 2021-08-10 12:20:53
Kategorie Wnętrza Łazienki

Zaplanowanie układu funkcjonalnego małej łazienki jest już niewątpliwie wyzwaniem. Tak samo jest z doborem odpowiedniego wystroju małej łazienki. Tak, aranżacje małej łazienki sprawiają wiele trudności. Podczas urządzania małej łazienki nie ma miejsca na podejmowanie pochopnych decyzji, wybory podejmowane pod wpływem emocji. Wszystko musi być dobrze przemyślane i zaplanowane z dbałością o najdrobniejszy szczegół.

Zanim zaczniemy wybierać płytki, wannę i umywalkę powinniśmy dobrze przemyśleć nasze potrzeby. Błędy popełnione już na etapie decyzji o układzie funkcjonalnym mogą negatywnie wpłynąć na wygodę i komfort użytkowania jak również wystrój małej łazienki. Dlatego lepiej jest trzy razy wszystko przemyśleć niż potem narażać się na kosztowne przeróbki lub brak zadowolenia z efektu końcowego.

Aranżacja małej łazienki wymaga znajomości zasad umiejętności ergonomicznego zagospodarowania wnętrza jak i kreatywności.Nie wiesz jak urządzić łazienkę ? koniecznie zapoznaj się z naszymi pomysłami na aranżacje łazienki a jeśli potrzebujesz pomocy zapoznaj się z naszą ofertą na projektowanie łazienki.

Projektowanie małej łazienki czyli jak zagospodarować wnętrze, jaki wystrój, kolory i oświetlenie wybrać ? 

Projekt małej łazienki powinien uwzględniać nasze potrzeby, oczekiwania. Funkcjonalne i ergonomiczne rozplanowanie przestrzeni zwłaszcza jeśli jest to mała łazienka jest nie lada wyzwaniem. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac powinniśmy przemyśleć jakie mamy oczekiwania względem wnętrza łazienki i skonfrontować je z pomieszczeniem. Musimy podjąć decyzje czy chcemy prysznic czy wannę ? A może lepiej podjąć tą decyzję kierując się tym co bardziej sprawdzi się w naszej małej łazience. Musimy zdecydować czy w łazience ma być pralka, ile miejsca do przechowywania potrzebujemy i na końcu na jaki wystrój łazienki postawić. Czyli musimy podjąć decyzję jakie płytki, meble, akcesoria, oświetlenie, dodatki i dekoracje do łazienki. Podczas aranżacji małej łazienki musimy zadbać o optyczne powiększenie wnętrza. Istotną rolę odgrywa tu również oświetlenie. Odpowiednie zaplanowanie punktów świetlnych to podstawa w małym wnętrzu. Dobrze oświetlona łazienka będzie się wydawać większa a oświetlenie będzie też stanowić dekoracje łazienki.

O czym trzeba pamiętać podczas aranżacji małej łazienki ?

  • po pierwsze funkcjonalność i ergonomia
  • postaw na jakość nie na ilość
  • unikaj dużej ilości wzorów, zbyt dużej ilości kolorów
  • zachowaj minimalizm w dodatkach i fakturach
  • dobierz odpowiednie oświetlenie i punkty świetlne
  • im większe lustro wybierzesz tym lepiej
  • pamiętaj, że jasna kolorystyka odbija światło i optycznie powiększa wnętrze
  • zachowaj spójną stylistykę wnętrza

Projektowanie małej łazienki

Projekt małej łazienki 3m2 z prysznicem 

W małej łazience najczęściej stosujemy jasne kolory. Nie każdy jednak chce takiego wystroju swojej małej łazienki. Dziś przedstawiamy Wam aranżacje małej łazienki 3m2 z prysznicem w kolorach szary, drewno i czarny. Projekt łazienki został wykonany pod konkretne oczekiwania i potrzeby Klientów. W łazience znajduje się prysznic typu walk In, wc z wysoką zabudową, szafka z umywalką i dużym okrągłym lustrem. Aranżacja małej łazienki opiera się na trzech kolorach szarym, drewnie i czarnym. Zastosowane zostały trzy rodzaje płytek. Duże szare płytki na podłodze i ścianach, drewnopodobne pod prysznicem oraz czarne dekoracyjne na ścianie gdzie znajduje się prysznic. Łazienka jest urządzona w stylu nowoczesnym i niewątpliwie z charakterem.

Projekt łazienki 3m2 z prysznicem. Pomysł, inspiracje, aranżacje małej łazienki

Zobacz też inne pomysły: https://e-wystroj-wnetrz.pl/blog/mala-waska-lazienka-z-prysznicem-jak-ja-urzadzic-n448

Podziel się