Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT JUŻ DZIŚ >>>

PROMOCJA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Mała, wąska łazienka z prysznicem. Jak ją urządzić ?

Publikacja 2021-07-05 12:52:43
Kategorie Łazienki

Niemal każdy z nas chciałby mieć piękną, dużą i funkcjonalnie urządzoną łazienkę , która nie będzie tylko i wyłącznie miejscem codziennych czynności higienicznych ale i miejscem relaksu i odpoczynku. Niestety w szczególności w blokach mamy bardo często nieustawne, małe, wąskie łazienki. Przy praktycznym zaplanowaniu przestrzeni i odpowiedniej aranżacji wnętrza łazienki my także możemy czuć się w niej dobrze

Mała, wąska łazienka wymaga pomysłu, sprytu i przemyślanego układu funkcjonalnego co stanowi podstawę naszego komfortu. W małych, wąskich pomieszczeniach to co najważniejsze to zadbanie o optyczne powiększenie przestrzeni, lekki , jasny wystrój wnętrza łazienki i gotowość na kompromis. Nie istnieje uniwersalny przepis na to jak urządzić małą, wąska łazienkę. Projektowanie małej łazienki niewątpliwie stanowi wyzwanie, popełnione błędy mogą mścić się latami lub narazić nas na kosztowne poprawki. Dlatego coraz częściej decydujemy się na pomoc projektanta wnętrz podczas urządzania łazienki. Zobacz nasz pomysł na aranżacje wnętrza małej wąskiej łazienki.

Jak urządzić małą, wąską łazienkę ? 

Kiedy urządzamy małą łazienkę warto jest znać kilka prostych zasad dzięki którym stworzymy komfortowe, wygodne w użytkowaniu wnętrze. Musimy dokładnie przemyśleć jaki będzie rozkład sprzętów w naszej łazience mając na uwadze możliwość swobodnego korzystania z nich na co dzień. Mała, wąska łazienka urządzona funkcjonalnie to priorytet. Ergonomiczne rozplanowanie ma tu potężne znaczenie. Poniżej kilka potrzebnych podstawowych informacji odnośnie zachowania odpowiednich proporcji. I tak:

  • optymalna ilość miejsca przed toaletą to 60-80cm x80,

  • umywalką to 70x100 cm.

  • wanną będzie to 70-100 cm x 100x120 cm

  • prysznicem 90-110cm x 80x100cm

  • pomiędzy dwiema umywalkami zachować powinniśmy 30 cm,

  • miedzy umywalką a wanną 20 cm,

  • umywalką a prysznicem 30 cm.

  • a pomiędzy sedesem a prysznicem będzie to 30 cm,

  • umywalką a sedesem 20 cm

Oczywiście nie w każdym wnętrzu da się sztywno zastosować się co do centymetra jednak są to informacje , które należy wziąć pod uwagę podejmując decyzje o zagospodarowaniu wnętrza łazienki.

Kolejnym istotnym elementem podczas urządzania małej łazienki jest jej odpowiedni wystrój. Zadbajmy o odpowiednie oświetlenie, optyczne powiększenie wnętrza, postawmy na jasne kolory bazowe, duże lustro, płytki. Zrezygnujemy z dużej ilości wzorów, faktur i mocnych kolorów a jeśli mają się pojawić to niech będą elementami dekoracyjnymi, nadającymi charakteru a nie podstawą aranżacji wnętrza łazienki.

Mała, wąska łazienka z prysznicem. Jak ją urządzić ?

Mała, wąska łazienka z prysznicem. Nowoczesna aranżacja wnętrza 

Aranżacja małej, wąskiej łazienki wykonana została w kolorystyce bieli, drewna i szarości z dodatkiem koloru czarnego dla nadania kontrastu i podkreślenia. W projekcie łazienki zaplanowany został prysznic w celu najbardziej optymalnego ustawienia i komfortu użytkowania łazienki na co dzień. Znajduje się w niej szafka z umywalka nablatową z lustrem i oświetleniem, wc z zabudowa do przechowywania. Płytki zaaranżowane zostały w kolorze białym, na jednej ze ścian tam gdzie znajduje się prysznic w czerni. Płytki są imitacją marmuru co nadaje wnętrzu łazienki nowoczesnego, eleganckiego charakteru. Pojawiające się drewno ociepla i nadaje przytulności. Wnętrze jest jasne, przytulne, nowocześnie i praktycznie urządzone.

Jeśli masz problem z urządzeniem swojej łazienki, nie wiesz jak urządzić małą łazienkę zapoznaj się z naszą ofertą na projektowanie wnętrz łazienki online i skorzystaj z naszej pomocy zamawiając projekt łazienki, który wykonamy pod Twoje indywidualne potrzeby i możliwości finansowe. Koniecznie zajrzyj również na nasz blog gdzie znajdziesz być może inspiracje dla siebie przeglądając artykuły o urządzaniu łazienek, zdjęcia aranżacji łazienek.

Łazienka mała, wąska, prysznic, lustro duże okrągłe, płytki jasne, drewno