projekt wnętrza

 OFERTA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz jak łatwo zamówić projektowanie wnętrz:

WIĘCEJ

Projektowanie wnętrz – pokój młodzieżowy

Publikacja 2018-11-27 12:43:47
Kategorie Pokój dla nastolatka

Projektowanie wnętrz – pokój młodzieżowy

Projektowane wnętrz sprawia wiele przyjemności i satysfakcji. W dobrze urządzonym wnętrzu czujemy się komfortowo, lepiej się relaksujemy, odpoczywamy. Mieszkanie , które jest funkcjonalnie i stylowo urządzone sprawia , że przebywanie w nim jest czysta przyjemnością. Z radością do niego wracamy po męczącym dniu pracy i zapraszamy gości. Projektowanie wnętrz stwarza również różnego rodzaju trudności i stawia nam wyzwania. Istotnym jest by zabrać się do niego w odpowiedniej kolejności i w oparciu o kilka kluczowych zasad. Unikniemy zbędnych wydatków i niepotrzebnych nerwów. Kluczem do udanej aranżacji wnętrza jest stworzenie jej w oparciu o nasze potrzeby i oczekiwania. Tylko wtedy będziemy naprawdę czuć się w nim dobrze i będziemy zadowoleni. Aranżacje wnętrz mieszkania przedstawiane w katalogach są piękne , zachwycają i niejednokrotnie odbierają nam dech jednakże ni jak mogą się mieć do funkcjonalnego wnętrza w naszym domu. Urządzając mieszkanie nie kierujmy się panującą modą a naszym gustem stawiając na rozwiązania , które są dla nas najbardziej pasujące. Projekt wnętrza powinien być dopasowany do jego użytkowników, ich stylu życia i potrzeb.

Każde pomieszczenie w domu pełni jakaś funkcje. Pokój młodzieżowy jest miejscem w którym nasza pociecha lub pociechy mają mieć stworzone warunki do nauki, relaksu, odpoczynku, spotkań z przyjaciółmi. Projektowaniu pokoju młodzieżowego warto poświecić należną uwagę i zadbać o najdrobniejszy szczegół.

Projektowanie pokoju młodzieżowego

Pokój młodzieżowy powinien być dopasowany do zainteresowań, gustu i potrzeb nastolatka czy nastolatki. Tu tak jak w przypadku pokoju dla małego dziecka większość decyzji podejmiemy sami , musimy wziąć pod uwagę zdanie młodego człowieka. Nastolatki mają już swoje oczekiwania, wyobrażenia w stosunku co do aranżacji pokoju młodzieżowego. Tylko wtedy będzie mógł czuć się komfortowo w swoim pokoju i będzie się on z nim utożsamiał. A co za tym idzie będzie z przyjemnością spędzać w nim czas zapraszać do niego znajomych.

Wspólnie zastanówcie się nad kolorystyką, dodatkami, stylem charakterem pokoju dla nastolatka.

Projektowanie pokoju młodzieżowego, aranżacja pokoju w stylu nowoczesnym, widok na biurko szafki do przechowywania

Krok po kroku do udanej aranżacji wnętrza

Tak jak w przypadku każdego procesu jakim jest projektowanie wnętrz należy zrobić to krok po kroku. Zacznijcie od ustalenia budżetu mając na uwadze również koszty samych prac remontowych. Poproście dziecko o określenie potrzeb i oczekiwań. Ile miejsca będzie potrzebowało na przechowywanie ubrań, rzeczy szkolnych czy tych związanych ze swoją pasją. Przykładowo jeśli nastolatka „pochłania” książki a w starym pokoju nie mają już one miejsca trzeba zaplanować odpowiednie miejsce do ich przechowywania. Jeśli w pokoju nastolatka – zagorzałego sportowca brakuje miejsca na puchary, medale również musimy zaplanować na nie miejsce. Być może wasza córka marzy o toaletce a syn o osobnym biurku i miejscu do gier komputerowych i na konsoli. Jeśli już wiemy ile mamy środków i jakie są potrzeby młodej osoby możemy przejść do wyznaczenia najlepszego układu funkcjonalnego w pokoju. To bardzo istotny etap od tego będzie zależało czy funkcjonalnie zagospodarujemy przestrzeń. Daje nam to też rozeznanie co do kierunku późniejszego wyboru mebli. Kolejnym krokiem jest wybór stylu aranżacji pokoju dla nastolatków. Pozwólmy zadecydować dziecku czy ma być to pokój klasyczny, nowoczesny, skandynawski a może industrialny. Pod tą decyzje możemy wybierać meble, dodatki, elementy dekoracyjne, kolorystykę wnętrza.

Pokój młodziezowy dla nastolatka, biały, szary, drewno, aranżacja wnętrza w stylu nowoczesnym

Projekt pokoju młodzieżowego

Projekt pokoju młodzieżowego widniejący na dołączonych do artykułu zdjęciach wykonany został pod indywidualne zamówienie. W pokoju znajduje się łózko i szafa na podeście zaprojektowane pod indywidualne zamówienie do wykonania przez stolarza. Za łóżkiem na ścianie znajduje się cegła. W pokoju jest biurko   szafki do przechowywania.. Aranżacja wnętrza wykonana została w kolorach białym, drewnie. Pokój jest jasny , przestronny i nowocześnie urządzony.

Pokój młodzieżowy dla nastolatka, widok na ścianę z cegłą łóżko szafę do sufitu

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)