Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Projekty wnętrz – najważniejszy krok do urządzenia wnętrz mieszkania

Publikacja 2020-10-21 21:14:28
Kategorie Wnętrza mieszkania i domu

Urządzanie wnętrz mieszkania czy domu na pierwszy rzut oka wydaje się proste. Czy na pewno? W praktyce okazuje się, że nie do końca jesteśmy wstanie sobie poradzić z funkcjonalnym zagospodarowaniem wnętrz mieszkania jaki z wystrojem mieszkania. I pomimo, że mamy co raz większą świadomość aranżacji wnętrz. Chcemy zadbać o spójność i harmonie w urządzaniu wnętrz to szeroka oferta materiałów dekoracyjnych, dodatków i elementów wystroju wnętrz nie ułatwia nam zadania a wręcz przeciwnie. Dlatego też, coraz więcej z nas zwraca się o projekty wnętrz do profesjonalistów.

Projektowanie mieszkania wymaga przemyślanego i zaplanowanego w najdrobniejszym szczególe planu pod względem układu funkcjonalnego wnętrz jak i aranżacji wnętrz mieszkania. Dlatego projekty wnętrz są pierwszym i najważniejszym krokiem do urządzenia wnętrz mieszkania. Czym jest właściwie jest projekt wnętrz? Dlaczego warto go wykonać kiedy urządzamy swoje mieszkanie czy wnętrza domu?

Projektowanie wnętrz – projekty wnętrz szyte na miarę 

Przemyślana i dobrze zaplanowana, wykonywana krok po kroku , we właściwej po sobie kolejności aranżacja wnętrz jest kluczem do sukcesu. Projektując wnętrza musimy zadbać o ich funkcjonalne urządzenie jak i o wystrój mieszkania dopasowany do naszych preferencji. Aranżacja wnętrz mieszkania wymaga przemyślanego projektu każdego wnętrza.

Stworzenie dobrego projektu wnętrza urządzonego funkcjonalnie i ergonomicznie oraz spójnie i estetyczne wymaga nie tylko znajomości zasad ale i wyczucia.

Projekty wnętrz – czym są i dlaczego są nam potrzebne ? 

Podczas kiedy projektujemy wnętrza samodzielnie bardzo często zostają zaplanowane mało funkcjonalnie. Pomimo, że wydawało nam się, że wiemy jak je zaaranżować wychodzi nie tak jak powinno. Czegoś brakuje, coś nie współgra. Niestety źle podjęte decyzje albo narażają nas na kosztowne poprawki albo co gorsza zostają z nami długie lata czyniąc nas nie do końca zadowolonymi z tego jak urządzone jest nasze mieszkanie. Dlatego zanim przystąpimy do zakupów czy podejmowania decyzji o wyborze koloru czy podłogi warto jest mieć odpowiednio wykonany projekt wnętrz, dopasowany do nas i naszego stylu życia.

Projekty wnętrz stanowią całokształt aranżacji począwszy od funkcjonalnego zagospodarowania wnętrz po dobór elementów dekoracyjnych jak chociażby kolor, meble podłogi, dobór oświetlenia, elementów wyposażenia i dodatków. Dzięki takiej wizualizacji mamy jasność a nie tylko wyobrażenie jak wnętrza mieszkania będą się prezentować. W jaki sposób zostaną zagospodarowane. Chociażby dlatego warto jest zdecydować się na poświecenie zarówno czasu jak i środków na usługę projektanta wnętrz zanim rozpoczniemy urządzenie mieszkania. A tak naprawdę to w gruncie rzeczy to w ten sposób oszczędzamy swój czas i pieniądze. Ponieważ projektant podejmie konkretne, przemyślane decyzje odnośnie układu funkcjonalnego, wskazuje gotowe rozwiązania oraz produkty jakich możemy użyć w aranżacji mieszkania. Nie tracimy więc czasu na zastanawianie się, podejmowanie najlepszych decyzji, nie biegamy po sklepach w poszukiwaniu elementów wystroju wnętrz na końcu nie będąc do końca przekonanym czy postąpiliśmy słusznie.

Projekty wnętrz – najważniejszy krok do urządzenia wnętrz mieszkania

Jak powstają projekty wnętrz? 

Kiedy zdecydujemy się na pomoc projektanta wnętrz i zlecenie mu usługi jaką jest projektowanie mieszkania sami musimy dobrze przygotować się do takiej współpracy. Bez względu na to czy chcemy zaprojektować całe mieszkanie czy nastawiamy się na projekty salonu, pokoju dziecka czy np. sypialni. Projekt wnętrz powstaje na podstawie wymiarów i naszych możliwości finansowych. To co jest najistotniejsze w procesie projektowania wnętrz mieszkania to jakie są nasze oczekiwania i jakie mamy potrzeby oraz jaki jest nasz styl życia. Projekt mieszkania musi przecież odpowiadać nam i to my mamy czuć się w mieszkaniu komfortowo i z przyjemnością spędzać w nim czas.

Współpraca z projektantem wnętrz. Jak przebiega proces projektowy? 

Zanim projektant przystąpi do aranżacji wnętrz naszego mieszkania musi poznać nasze preferencje by stworzyć projekty wnętrz mieszkania dopasowane do jego mieszkańców. Po przekazaniu projektantowi wnętrz wymiarów oraz informacji o budżecie jaki zakładacie na aranżacje mieszkania ten zapewne poprosi Was o sprecyzowanie swoich oczekiwań, potrzeb i nakreślenie gustu.

Jak zatem powinniśmy się przygotować? Co musimy wiedzieć?

Zastanów się, przemyśl dokładnie i zanotuj wszystko.

  • określ przeznaczenie każdego pomieszczeń znajdujących się w mieszkaniu
  • sprecyzuj co powinno znaleźć się w każdym z wnętrz,
  • określ co jest dla Ciebie priorytetem a z czego ewentualnie jesteś wstanie zrezygnować np. ile miejsca do przechowywania potrzebujesz itp.
  • wskaż swoje upodobania odnośnie stylu w jakim chcesz urządzić mieszkanie, oczywiście nie musisz być ekspertem możesz wskazać projektantowi inspiracje, które Ci się podobają.
  • wskaż jakie kolory Ci się podobają a jakich absolutnie nie bierzesz pod uwagę
  • jeśli masz określone preferencje odnośnie elementów dekoracyjnych jak np. beton, cegła, tapety nie bój się ich wskazać
  • nakreśl styl życia jaki prowadzisz np. czy często zapraszasz gości, czy często gotujesz, jak spędzać wolny czas
  • spróbuj sprecyzować w jakich wnętrzach czujesz się dobrze czy bardziej w ciepłych, przytulnych, klimatycznych czy raczej w bardziej surowych, eleganckich, uporządkowanych

Pamiętaj, że im więcej informacji przekażesz im dokładniej przygotujesz się do współpracy tym projektant wnętrz lepiej i sprawniej trafi w Twój gust i spełni oczekiwania odnośnie zagospodarowania wnętrz. Powstające projekty wnętrz to współpraca projektanta i Klienta.

Jak powstają projekty wnętrz?

Podziel się