projekt wnętrza

 OFERTA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz jak łatwo zamówić projektowanie wnętrz:

WIĘCEJ

Salon z kuchnią i jadalnią: jak nowocześnie urządzone wnętrze?

Publikacja 2019-04-17 12:31:30
Kategorie Salony z kuchnią

Salon z kuchnią i jadalnią: jak nowocześnie urządzone wnętrze?

Salon z kuchnią i jadalnią to często duża powierzchnia do zaaranżowania. Urządzając takie wnętrze jak duży salon z kuchnią i jadalnią bardzo często czegoś nam w nim brakuje, przestrzeń jest albo niewykorzystana czyniąc wnętrze zbyt pustym albo wręcz odwrotnie sprawia wrażenie zbyt zagraconej. Z kolei urządzając mały salon z kuchnią i jadalnią borykamy się z problemem funkcjonalnego rozplanowania i pomieszczenia wszystkiego co jest nam w nim potrzebne. Projekt salonu z kuchnią musi być dobrze przemyślany zarówno w sytuacji kiedy mamy do czynienia z dużym metrażem jak i małym. Wszystkie decyzje, czynności powinny być wykonywane w określonej po sobie kolejności. Nasze potrzeby i oczekiwania powinny zostać precyzyjnie określone. To bardzo ważne byśmy w efekcie końcowym byli zadowoleni, czuli się we wnętrzu komfortowo. Należy wybrać najbardziej optymalny układ funkcjonalny dla wnętrza co często stanowi największą trudność. Zostaje nam decyzja odnośnie stylu w jakim ma być wykonana aranżacja salonu z kuchnią i jadalnią. Pod nią wybór kolorystyki, materiałów wykończeniowych, dekoracyjnych ,wyposażenia wnętrza oraz dodatków.

Salon z kuchnią i jadalnia: biel, szary, czarny i drewno

Przedstawiona w artykule aranżacja salonu z kuchnią i jadalnią to wnętrze domu jednorodzinnego z wysokimi oknami. Salon z kuchnią i jadalnią ma większy metraż niż nie jedno mieszkanie. Kolorystyka wnętrza salonu z kuchnia i jadalnią to biel, szarość dodatki czerni i bieli. Kuchnia została zaprojektowana w kształcie litery L z wyspą. Znajdują się w niej meble kuchenne zaprojektowane na wymiar. Szafki kuchenne są w drewnie, górne szafki są czarne. Blat również jest czarny. Obok części kuchennej znajduje się jadalnia, w której jest duży rozkładany stół drewniany z krzesłami. Cześć wypoczynkowa czyli salon to duży szary narożnik w kształcie litery U, nowoczesny biały stolik kawowy, kominek obłożony płytami betonowymi oraz ściana RTV. Salon z kuchnią i jadalnią urządzony został w stylu nowoczesnym

Salon z kuchnią i jadalnia: biel, szary, czarny i drewno

Salon z kuchnią i jadalnia, wyspa w kuchni oddzielająca salon od kuchni, biel, szary, czarny i drewno

Jak nowocześnie urządzić wnętrze salonu z kuchnią i jadalnią ?

Chcesz urządzić salon z kuchnią w s tylu nowoczesnym? Szukasz inspiracji na nowoczesne aranżacje salonu z kuchnia i jadalnią? Potrzebny Ci pomysł na to jak nowocześnie urządzić salon z kuchnią i jadalnią? W artykule podpowiadamy co warto wiedzieć chcąc urządzić nowoczesne wnętrze salonu z kuchnią i jadalnią. A więc po kolei.

Salon z kuchnią i jadalnią: jak nowocześnie urządzone wnętrze?

Postaw na funkcjonalność i komfort 

Nowoczesne wnętrze salonu z kuchnią i jadalnią musi być wygodne. Funkcjonalność w nowoczesnej aranżacji to podstawa. Zatem zanim zaczniesz wybierać meble, wypoczynek dobrze rozplanuj wnętrze salonu z kuchnią i jadalnią. Dobrze określ przed tym swoje potrzeby. Ustal co jest koniecznym minimum, z czego jesteś w stanie zrezygnować. Decydując się na układ funkcjonalny pamiętaj o tym, że by móc korzystać wygodnie na przykład ze stołu musisz zaplanować dla niego odpowiednią ilość miejsca. Centralnym punktem salonu z reguły jest ściana RTV i wypoczynek. Zastanów się czy potrzebujesz dużo miejsca do przechowywania, na ustawienie sprzętu, głośników. Decydujesz się na narożnik sprawdź czy w przypadku Twojego wnętrza nie bardziej funkcjonalne okaże się ustawienie w nim sofy i fotela.

Salon z kuchnią i jadalnia, centralne miejsce ściana RTV i wypoczynek

Dobierz odpowiednie materiały i kolorystykę wnętrza 

Kiedy już mamy sprecyzowane potrzeby i oczekiwania. Wybraliśmy układ funkcjonalny we wnętrzu przychodzi czas na podjecie decyzji odnośnie wyboru materiałów i kolorystyki wnętrza. Styl nowoczesny to biel, szarość, beże, czerń. To bazowe kolory w nowoczesnej aranżacji. Nie oznacza to tym samym , ze musisz zupełnie zrezygnować z koloru. Natomiast pamiętaj, że nie może być ich dużo, nowoczesny wystrój powinien tworzyć stonowaną, przejrzystą całość. Pojawić się powinien w dodatkach. Jeśli chodzi o dobór materiałów to nowoczesne wnętrza lubią między innymi: szkło, beton, drewno, cegłe

Pamiętaj: Minimalizm, prostota form i przemyślane dodatki 

Istotnym zabiegiem w aranżacji nowoczesnych wnętrz jest umiejętne łączenie form i dodatków. Miej na uwadze, ze nowoczesne wnętrze lubi światło i przestrzeń dlatego nie zagracamy wnętrza zbędnymi dodatkami, bibelotami poustawianymi na wierzchu. Nowoczesne wnętrze ceni minimalizm, prostotę form. Dodatki również powinny być dobrze przemyślane. Postaw tu na jakość, estetykę mebli i funkcjonalność. Dodatkiem już jest nowoczesny dywan, plakat, poduszki czy dekoracyjna nowoczesna donica oraz odpowiednio dobrane oświetlenie.

Nie zapomnij! Wnętrze musi być spójne 

I na koniec najważniejsze co warto wiedzieć. Urządzając salon kuchnią i jadalnią, pamiętaj wnętrze musi być spójne stylistycznie, nawiązywać do siebie wystrojem.Wnętrze ma być harmonijne. Co to oznacza? Chociażby zachowanie formy mebli jeśli w salonie stawiamy nowoczesną szafkę RTV to w kuchni meble również powinny być proste i nowoczesne. Owszem można łączyć ze sobą klasyczne meble w kuchni i nowoczesną kanapę ale nie będzie to już styl nowoczesny a klasyczny z nowoczesnym lub inaczej styl nowoczesny z elementami klasycznymi.

W artykule zostały zamieszczone zdjęcia projektu salonu z kuchnią i jadalnią wykonanego pod indywidualne zamówienie. Jeśli potrzebujesz pomocy, nie wiesz jak urządzić salon z kuchnią jadalnią? Możesz zamówić u Nas pod swoje indywidualne potrzeby, oczekiwania i możliwości finansowe projekt salonu z kuchnią i jadalnią.

Podziel się

View all comments (1)

Miro


2019-04-17 14:28:52

Świetna propozycja z dużą ilością miejsca użytkowego

Dodaj komentarz

 (with http://)