Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Nowoczesna odsłona aranzacji salonu z kuchnią

Publikacja 2018-11-09 10:35:40
Kategorie Wnętrza salonu z kuchnią

Salon z kuchnią to centrum każdego domu. To pomieszczenie reprezentacyjne. W nim spędzamy sporo czasu. Tutaj przyjmujemy gości, organizujemy święta, przyjęcia. Dlatego aranżacji salonu z kuchnią warto poświęcić czas i odpowiednio wszystko zaplanować.

Salon z otwartą kuchnią to świetne rozwiązanie dla osób które cenią sobie minimalizm oraz dla tych , którzy prowadzą życie towarzyskie i często przyjmują gości. Takie rozwiązanie umożliwia przygotowanie posiłków nie tracąc kontaktu z gośćmi. To również dobre rozwiązanie dla rodzin gdyż taka otwarta wspólna przestrzeń dobrze wpływa na integrację, pozornie więcej czasu możemy spędzać wspólnie wykonując zupełnie inne czynności. Jak we wszystkim aranżacje salonu z kuchnią mają swoje wady i zalety. Przeciwnicy tego rozwiązania przyjmują, salon połączony z kuchnią zatraca swój charakter a wypoczynek i spotkania towarzyskie zakłócać będą nie tylko zapachy ale i dźwięki dobiegające z kuchni. Wiele kobiet pasjonujących się w kulinariach uważają , ze przy tym polaczeniu kuchnia przestaje już być oazą.

Odpowiednia aranżacja salonu z kuchnią uczyni wnętrze praktycznym, modnym i nowoczesnym. Jak więc połączyć salon z kuchnią w spójne, stylowe wnętrze ?

Nowoczesna aranżacja salonu z kuchnią

Jeśli decydujemy się na połączenie salonu z kuchnią naoba te pomieszczenia trzeba na nie spojrzeć jak na jedną spójną całość. Oba wnętrza powinny do siebie pasować i powinniśmy zachować jednakowy styl. Naszym celem jest uzyskanie przestronnego, harmonijnego wnętrza o czym powinniśmy pamiętać na etapie wyboru mebli i wyposażenia.Meble jak i ich kolorystyka w kuchni i salonie nie muszą być jednakowe jednak muszą ze sobą współgrać. W nowoczesnej aranżacji kuchni otwartej na salon grancie między tymi dwoma pomieszczeniami mogą się zupełnie zacierać lub wyznaczać w naturalny sposób.

Salon z kuchnią, projekt wnętrza, nowoczesny w kolorach biały, szary, beton, widok na ścianę RTV z kominkiem

Podłoga i ściany w salonie z kuchnią

Połączenie wystroju salonu z kuchnią w jednolitą całość uczyni zastosowanie tej samej podłogi i tego samego koloru ścian w całym pomieszczeniu. To najprostszy sposób połączenia kuchni z salonem. Wpłynie to też na optyczne powiększenie wnętrza. Jeśli natomiast chcemy wydzielić strefę kuchni od strefy salonu sprawdzi się tu położenie innego rodzaju podłogi w salonie i w kuchni. Jest to też połączenie bardziej praktyczne ze względu na rodzaj wykonywanych czynności w kuchni gdzie podłoga powinna być łatwa w utrzymaniu, odporna na wodę. Praktyczne będzie położenie w części kuchennej płytek

Kolorystyka i elementy dekoracyjne w nowoczesnym salonie z kuchnią

W nowoczesnych aranżacjach salonu z kuchnią co raz to nowe zastosowania zyskujebeton architektoniczny przez co wnętrze ujmuje wyglądem. Beton w salonie z kuchnią odpowiednio zaaranżowany nada wnętrzu wyjątkowego charakteru. Idealnie komponować się będzie z wnętrzami ciepłymi jak i zimnymi. Poza betonem w nowoczesnym salonie z kuchnią sprawdzą sie również metal, chrom, szkło.

Nowoczesne aranżacje salonu z kuchnią lubią kolorystykę bieli, szarości i czerni z połączeniem mocniejszego akcentu kolorystycznego w formie dodatków.

Salon z kuchnią, aranżacja w kolorach biały, szary i beton, widok na kuchnię z wyspą i jadalnią

Salon z kuchnią - projekt wnętrza

Zdjęcia umieszczone w artykule przedstawiają nowoczesną aranżację salonu z kuchnią. Jest to projekt salonu z kuchnią wykonany pod indywidualne zamówienie.

Aranżacja wykonana jest w kolorystyce bieli i szarości z zastosowaniem betonu architektonicznego. Wyspa w salonie z kuchnią stanowi podział strefy kuchennej od strefy salonowej. W kuchni zaprojektowane zostały meble na wymiar w kolorze białym z szarym blatem. W salonie znajduje się stół, wygodny, nowoczesny narożnik ze stoliczkiem kawowym, szafka RTV za którą znajduje się beton oraz kominek.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą oferta na projekty salonu z kuchnią

Projekt wnętrza salonu z kuchnią, średni pokój, widok na kuchnię z wyspą i stołem

projekt wnętrza aranżacja salonu z kuchnią, widok na sofę narożną Ikea, pólki na ścianie, sufit podwieszany

Podziel się