Projekty wnętrz


PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Funkcjonalna kuchnia - aranżacja wnętrza w szarości

Publikacja 2018-11-13 10:51:19
Kategorie Kuchnie

Funkcjonalna kuchnia to marzenie każdej Pani domu. Zaprojektowanie, urządzenie kuchni jest inwestycja na wiele lat. Warto więc odpowiednio ją zaaranżować by praca w kuchni była przyjemnością a nie mordęgą. Chcąc stworzyć wygodną i funkcjonalną kuchnie musimy zastosować się do kilku podstawowych zasad bez względu na to z jakim pomieszczeniem mamy do czynienia. Każde projektowanie kuchni rozpoczynamy od określenia naszych potrzeb, oczekiwań oraz możliwości finansowych. Pamiętajmy , że kuchni nie remontuje się co roku warto w nią zainwestować by móc się cieszyć komfortowym i funkcjonalnym wnętrzem długie lata.Kolejnym krokiem jest rozplanowanie przestrzeni kuchni i tu warto wszystko dobrze przemyśleć.Dużą ilość naczyń, garnków i akcesoriów w łatwy i funkcjonalny sposób możemy odpowiednio ulokować dzięki obecnym, nowoczesnym rozwiązaniom stosowanym w kuchniach. W nowoczesnej aranżacji kuchni istotna jest ergonomia.

Funkcjonalna kuchnia

Kuchnia bez względu jaka czy mała czy duża, otwarta na salon czy zamknięta musi być kuchnią funkcjonalną. Planując aranżacje kuchni pamiętajmy o zasadzie ergonomii w tym również zasadzie trójkąta roboczego. Nowoczesna kuchnia to kuchnia uporządkowana, gdzie wszystko ma swoje miejsce. Decydując się na zabudowę kuchni meblami na wymiar zastanówmy się od razu nad przeznaczeniem każdej z szafek. Pamiętajmy o blacie roboczym, jeśli kuchnia jest niewielka warto by choć niewielki blat znalazł się pomiędzy strefą zlewozmywaka a strefą gotowania. Tu pomyślmy tez o przechowywaniu garnków, patelni i innych przedmiotów do gotowania. Warto by były w zasięgu ręki. W nowoczesnych projektach kuchni garnki, talerze przechowuje się w przystosowanych do tego szufladach. Odchodzi się już od przechowywania ich w szafkach dla wygody i komfortu użytkownika. Nie możemy zapomnieć również o dobrym oświetleniu funkcjonalna kuchnia to pomieszczenie dobrze oświetlone. Dobierając podłogi, blaty, farby, płytki nie kierujmy się jedynie ich ładnym wyglądem ale przede wszystkim trwałością i jakością.

Nowoczesna kuchnia, projekt kuchni, aranżacja w kolorze szarym

Szarość w kuchni – aranżacja nowoczesna

Zaprezentowana kuchnia na zdjęciach w artykule to takzwana kuchnia zamknięta czyli taka , która jest w osobnym pomieszczeniu, nie łączy się z salonem.

Zabudowa mebli kuchennych jest kształcie litery L. Znajduje się w niej sporo miejsca do przechowywania oraz nie mały blat roboczy. W kuchni jest również miejsce na stół z krzesłami. Nowoczesna aranżacja kuchni jest w kolorze szarym. Jest to projekt wnętrza wykonany pod indywidualne zamówienie naszych klientów.

Projektowanie kuchni warto zlecić profesjonalistom. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Podziel się