Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT JUŻ DZIŚ >>>

PROMOCJA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Kuchnia w stylu nowoczesnym. Zobacz projekty wnętrz nowoczesnych kuchni

Publikacja 2020-06-21 18:31:34
Kategorie Kuchnie

Kuchnie nazywamy często sercem domu powinna być urządzona tak byśmy czuli się w niej dobrze i z przyjemnością wykonywali wszystkie kuchenne prace. Nowoczesna kuchnia jest pojęciem szerokim i może być urządzona na wiele sposobów. To co niezmienne to funkcjonalne, praktyczne solidne i ponadczasowe meble. Jak urządzić kuchnie w stylu nowoczesnym?

Styl nowoczesny nie tylko w aranżacji wnętrz kuchni cieszy się ogromną popularnością. Głównymi cechami stylu nowoczesnego jest prostota, funkcjonalność i minimalizm Jakie meble, materiały wybrać do nowoczesnej kuchni? Jakie dodatki i kolorystykę ?Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas urządzania nowoczesnej kuchni? Jakie kuchnie w stylu nowoczesnym cieszą się dzisiaj największą popularnością ? Zobacz aranżacje kuchni w stylu nowoczesnym.

Nowoczesna kuchnia. Funkcjonalność i ergonomia to podstawa 

Kuchnia w stylu nowoczesnym ma być przede wszystkim funkcjonalnie urządzona. Ma nie tylko pasować do naszego gustu ale ma być miejscem komfortowym – wygodnym i praktycznym w użytkowaniu. Nowoczesna kuchnia powinna być zaprojektowana pod określone potrzeby jej użytkowników. W nowoczesnej kuchni liczy się również ergonomia. Wszystko ma mieć swoje miejsce, układ mebli kuchennych powinien być przemyślany i zaplanowany tak by poruszanie się w kuchni nie sprawiało trudności. Zarówno jeśli chodzi o miejsce do przechowywania, ilość blatu roboczego czy znajdujące się w kuchni sprzęty. Planując układ funkcjonalny kuchni warto pamiętać o zasadzie trójkąta roboczego to znaczy sposób w jaki ustawimy najważniejsze sprzęty kuchenne jak lodówka, zlewozmywak, kuchenka co znacznie ułatwi nam prace w kuchni. W nowoczesnej kuchni powinien jeśli to możliwe znajdować się podział na strefy: zapasów, przechowywania, zmywania, przygotowywania, gotowania.

Aranżacja nowoczesnej kuchni. Meble, materiały, kolorystyka 

Styl nowoczesny lubi różnorodność –szkło, cegła, beton, kamień stal a nawet drewno. Głowna kolorystyka stylu nowoczesnego to biały, szary, czarny, beż czy brąz ale nie wykluczamy również innej kolorystyki.

Nowoczesne meble kuchenne w stylu nowoczesnym powinny być proste w swojej formie co nie znaczy, ze mają być nudne i pozbawione elegancji. Fronty szafek kuchennych mogą być wykonane zarówno w połysku jak i w macie. Mogą być gładkie jak i fornirowane. Meble kuchenne w stylu nowoczesnym bardzo często pozbawione są tradycyjnych uchwytów. Decydując się na sprzęty AGD do nowoczesnej kuchni zdecydowanie lepiej wybrać takie które są do tak zwanej zabudowy ponieważ w nowoczesnej kuchni staja się one nie tylko sprzętem ale tworzą całość aranżacyjną z reszta kuchni i mają się z nią komponować. Podczas urządzania nowoczesnej kuchni nie zapominajmy o jakości zarówno przy wyborze mebli, sprzętów i materiałów dekoracyjnych. Kuchnia obojętnie czy urządzona w stylu nowoczesnym czy każdym innym jest wnętrzem , które z reguły urządzamy na długie lata.

Kuchnia w stylu nowoczesnym – o czym warto pamiętać ? 

  • funkcjonalność i ergonomia w kuchni to podstawa
  • proste formy, minimalizm i wygoda
  • sprzęty AGD mają się komponować z wystrojem kuchni , najlepiej by były do zabudowy
  • zasada trójkąta roboczego
  • aranżacja kuchni pod określone indywidualne potrzeby użytkowników
  • dobrze przemyślane strefy przechowywania, gotowania, przygotowywania, mycia

Marzysz o nowocześnie urządzonej kuchni? Wychodząc naprzeciw Twoim potrzebom wykonujemy projekty wnętrz kuchni online pod Twoje określone oczekiwania i możliwości finansowe.

Brakuje Ci pomysłu na aranżacje kuchni w stylu nowoczesnym? Zobacz pomysły na aranżacje kuchni w stylu nowoczesnym

Kuchnia, aranżacja w stylu nowoczesny, czarne fronty lakierowane, wyspa czarna z białym blatem

Projekt kuchni nowoczesne, kuchnia z czarna wyspa i białym blatem, fronty kuchenne w szafkach białe

Projekt nowoczesnej kuchni, wyspa w kolorze drewna, szafki górne czarne, na podłodze płytki ceramiczne imitujące beton

Projekt nowoczesnej kuchni małej. Fronty górne lakierowane czarne, zabudowa meblowa do sufitu