Projekty wnętrz


PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Mały pokój dla dziecka – aranżacja pokoju dla chłopca

Publikacja 2018-11-29 11:54:10
Kategorie Pokój dla dziecka

Mały pokój dla dziecka jest dla wielu z rodziców wyzwaniem aranżacyjnym. Zaprojektowanie małego pokoju dziecięcego potrafi spędzić sen z powiek. Każdy rodzic pragnie by jego pociecha miała piękny i funkcjonalnie urządzony pokój. Taki pokój , który da dziecku możliwość przestrzeni do swobodnej zabawy, będzie stwarzał warunki do nauki. Tym samy będzie pozwalał dziecku na utrzymanie w nim porządku czyli będzie posiadał mądrze zaplanowaną strefę do przechowywana dziecięcych rzeczy i ubrań. Urządzając pokój dziecka musimy brać pod uwagę zarówno jego płeć, wiek i zainteresowania. Wystrój pokoju dla dziecka powinien mieć swoisty charakter i być dopasowany do potrzeb naszej pociechy.

Zanim zabierzemy się za urządzanie pokoju dziecięcego warto jest określić na samym początku budżet inwestycji. Istotne jest funkcjonalne zaplanowanie pokoju i wybór stylu aranżacji. Te decyzje warunkują wybór mebli, dodatków i elementów wykończeniowych czy kolorystyki. To co jest również istotne to by pozwolić naszemu dziecku współdecydować o tym jak ma wyglądać jego pokój. Dziecko bezie się z nim wtedy utożsamiało, czuło się w nim komfortowo i z przyjemnością spędzało w nim czas. Pokoje dziecięce i ich aranżacja to ciekawe i inspirujące zadanie dla projektantów wnętrz.

Mały pokój dla dziecka i jego aranżacja

Mały pokój dla dziecka to już wyzwanie w kwestii jego urządzania by był jak najbardziej funkcjonalny a jeśli jeszcze jest wąski, nieustawny, w skosie lub z dużymi oknami potęguje to dodatkowo trudności aranżacyjne. W aranżacji małego pokoju dziecięcego istotą jest optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Musimy mądrze zagospodarować każdy przysłowiowy centymetr. W małych wnętrzach warto postawić na meble wykonywane pod indywidualne zamówienie tak zwane meble na wymiar. Pozwalają one wykorzystać w możliwie najpełniejszy sposób dostępną przestrzeń. Sprawdzają się nie tylko w kuchniach ale właśnie w projektach pokoju dziecięcego czy przedpokojach. Takie meble w pokoju dziecka można zabudować pod sam sufit co zwiększa nam przestrzeń do przechowywania nie zabierając przy tym powierzchni do zabawy. W niewielkich wnętrzach olbrzymią rolę odgrywa kolorystyka, powinna być jasna a wszelkie mocniejsze akcenty powinny pojawiać się w formie dodatku.

Mały pokój dla dziecka chłopca nastolatka, widok na zabudowę na łóżkiem, aranżacja w stylu nowoczesnym w kolorach biały, szary, niebieski, żółty

Aranżacja pokoju dla chłopca

Przedstawiona na zdjęciach aranżacja to mały pokój dla dziecka chłopca, który w przyszłym roku rozpoczyna swoją przygodę ze szkołą. Pokój chłopca choć jest niewielki został funkcjonalnie zagospodarowany. Znajduje się w nim biurko, łóżko i wiele miejsca do przechowywania. Meble zostały zaprojektowane na wymiar do wykonania przez stolarza by możliwie jak najbardziej optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Meble są koloru białego by optycznie powiększyć przestrzeń a jednocześnie za pomocą zmiany dodatków, koloru ściany, fototapety można w prosty i niedrogi sposób dokonać metamorfozy pokoju. W obecnej aranżacji pokoju chłopca dodatki kolorystyczne to niebieski i żółty. Drewno pojawia się w projekcie w celu ocieplenia wnętrza. Projekt pokoju dziecięcego został wykonany pod indywidualne zamówienie w oparciu o możliwości finansowe, oczekiwania i potrzeby klienta. W swojej ofercie wykonujemy projekty pokoju dla dzieckaprojekty pokoju młodzieżowego jak i projekty innych pomieszczeń czy projekty mieszkań.

Aranżacja pokoju dla chłopca, projekt wnętrza w kolorze biały, szary, niebieski, żółty, widok na biurko pod oknem i telewizor na ścianie

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)