Projekty wnętrz


PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Pokój młodzieżowy : pokój dla chłopców

Publikacja 2018-11-27 13:11:12
Kategorie Projekty pokoju młodzieżowego dla nastolatki i dla nastolatka

Pokój młodzieżowy powinien łączyć wiele funkcji. Jest jednocześnie miejscem nauki, rozrywki, odpoczynku. Muszą też doskonale pasować do .gustu i zainteresowań młodej osoby. Odpowiedni pokój dla nastolatka to pokój ze swoistym charakterem. Aranżacja pokoju młodzieżowego może stanowić wyzwanie. Tym bardziej jeśli musimy urządzić pokój dla rodzeństwa. Szczególne trudności związane z projektowaniem takiego pokoju pojawiają się gdy mamy dzieci w różnym wieku , przeciwnej płci. Pociechy mają różne zainteresowania , potrzeby i oczekiwania. Ni jak nie chcą znaleźć kompromisu. W takiej sytuacji nie jednemu rodzicowi projekt pokoju dla rodzeństwa spędza sen z powiek. Zdecydowanie łatwiejsze zadanie mamy gdy dzieci są w tym samym lub w podobnym wieku czy tej samej płci. Choć i tu nie brakuje wyzwań.

Aranżacja pokoju dla chłopców

Przedstawiony projekt pokoju dla dziecka wykonany pod indywidualne zamówienie to aranżacje pokoju dla chłopców , bliźniaków, fanów piłki nożnej w każdym wydaniu. Chłopcy mają osobne pomieszczenie przeznaczone na sypialnie, pokój rodzeństwa pełni więc funkcję pomieszczenia do nauki, relaksu i spotkań z przyjaciółmi. Znajduje się w nim szafa, rozkładana sofa, blat pełniący funkcję biurka z dwoma miejscami oraz nowoczesna półka na książki i płyty w kształcie drzewa. W drugiej wersji projektu pokoju dla chłopców znajduje się w nim szafa, szafki pod zabudowę i łózko pełniące funkcje dwa w jednym. Zainteresowania chłopców podkreśla fototapeta, dywan, poduszki. Kolorystyka pokoju to biel, drewno z dodatkiem zieleni.

Aranżacja pokoju dla chłopców młodzieżowgo

Pokój młodzieżowy : funkcjonalne wnętrze w dobrym stylu

Pokój dziecięcy czy pokój młodzieżowy oprócz tego , ze będzie modnie, gustownie urządzony to przede wszystkim musi być funkcjonalny. Pociechom potrzebne jest miejsce do przechowywania zarówno książek, artykułów szkolnych jak i zabawek czy w przypadku starszych dzieci płyt, gier itp. rzeczy. Dochodzi do tego jeszcze miejsce do przechowywania ubrań. Dobrze jeśli mamy stosunkowo duży pokój, gorzej jeśli na niewielkiej powierzchni musimy pomieścić dwójkę dzieci. Warto pomyśleć o zagospodarowaniu wnętrza meblami na wymiar. Wykorzystamy wtedy możliwie najlepiej dostępne miejsce. Meble mogą być zabudowane pod sam sufit co zwiększa nam ilość miejsca do przechowywania. Jeśli chodzi o miejsce do spania to w małym wnętrzu sprawdzi się łóżko piętrowe lub takie dwa w jednym z pod którego wysuwa się drugie spanie. Projekt pokoju młodzieżowego powinien nawiązywać do zainteresowań i pasji naszych pociech. Nada to wnętrzu swoistego charakteru a dziecko będzie utożsamiać się z nim , chętniej zapraszać znajomych i z przyjemnością spędzać w nim czas. Warto postawić na neutralną bazę kolorystyczną do której w miarę upływu czasu czy zmiany gustu naszych dzieci w prosty i niedrogi sposób dokonamy metamorfozy pokoju za pomocą na przykład wymiany dodatków, zmianę koloru jednej ściany, wymianę fototapety.

Pokój dla dziecka młodzieżowy nastolatków, aranżacja nowoczesnego wnętrza, widok na biurko pod oknem

Podziel się