Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Niebanalny pokój dla 10 latka na poddaszu. Aranżacja i projekty wnętrz

Publikacja 2022-10-11 18:35:40
Kategorie Pokoje dziecięce

To jak urządzimy pokój dziecka zależeć będzie od jego wieku, płci,potrzeb, zainteresowań oraz naszych możliwości finansowych. Inaczej wykonamy aranżacje pokoju niemowlaka inaczej urządzimy pokój przedszkolaka inaczej pokój małego dziecka, ucznia i nastolatka. W inny sposób zaplanujemy wystrój w przypadku gdy jest to pokój dziewczynki inaczej gdy pokój chłopca. To jednak nie wszystko największe trudności z zaprojektowaniem pokoju dziecięcego mamy kiedy jest to mały pokój lub w przypadku aranżacji pokoi dziecięcych na poddaszu. Jak urządzić funkcjonalny i modny pokój dziecięcy na poddaszu dla chłopca? Zobacz projekty wykonane przez naszych projektantów i zainspiruj się. Dziś zapoznaj się z dwoma pomysłami, aranżacjami dziecięcych pokoi dla chłopców na poddaszu

Niebanalny pokój dla 10 latka na poddaszu. Aranżacja i projekty wnętrz

Pokój dziecięcy - jak urządzić nowoczesny pokój na poddaszu

idealnym pokoju dziecięcym nie brakuje przestrzeni, miejsca do zabawy, nauki, odpoczynku i spotkań z przyjaciółmi. Niestety rzeczywistość jest inna. Pokoje dziecięce są często małe, nieustawne. W domach jednorodzinnych bardzo często usytuowane na poddaszu gdzie skosy utrudniają aranżacje pokoju. Urządzając pokój na poddaszu ze skosami powinniśmy zrobić z nich użytek, wykorzystać przestrzeń pod skosami. Jednocześnie w sprytny sposób aranżując pozostałą część pokoju nie sprawiając optycznego pomniejszenia optycznego pokoju. Skosy już same w sobie powodują takie wrażenie. Pokój dziecięcy na poddaszu musi być odpowiednio doświetlony dlatego dużą uwagę musimy przyłożyć do wyboru odpowiedniego oświetlenia. W pokoju dziecka należy w miarę możliwości wydzielić strefy, które wprowadzą ład. Powinny znaleźć się w dziecięcym pokoju strefa nauki, strefa odpoczynku, strefa przechowywania. Zwłaszcza pokój dzieci powinien być pod tym względem uporządkowany. Dzieci lepiej funkcjonują w poukładanym świecie.

Zapewne zastanawiasz się jak przeprowadzić aranżacje by stworzyć dziecku pokój dziecięcy sprzyjający skupieniu, odpoczynkowi, nauce i relaksowi. Bo przecież tak zaaranżowany pokój dziecka pozwoli naszemu dziecku czuć się w nim dobrze i z przyjemnością spędzać czas. Jednym z istotnych czynników wystroju wnętrza będą zastosowane w nim kolory.

Pokój na poddaszu

Kolory ścian , dekoracje, dodatki w dziecięcym pokoju na poddasz

Nie bez znaczenia jest jakie kolory do pokoju dziecięcego wybierzesz. Powinny być dopasowane nie tylko do samego wnętrza ale i osobowości naszej pociechy. Jeżeli nasze dziecko jest wulkanem energii, trudno mu sie skupić, odpoczywać powinniśmy zastosować jasne, delikatne, stonowane i wyciszające kolory. I odwrotnie jeśli dziecko jest spokojne, nieśmiałe potrzebuje pobudzających bodźców energetyczne kolory w pokoju zdecydowanie wpłyną pozytywnie. Oczywiście wszystko z umiarem.

Podczas urządzania pokoju dziecięcego sprawdzi się zastosowanie bazowego koloru, który będziemy uzupełniać poprzez dekoracje i dodatki.

Dobór dekoracji w dziecięcym pokoju ułatwią zainteresowania naszej pociechy. Może to być na przykład urządzony pokój piłkarski

W przypadku chłopca kolory ścian nie muszą być niebieskie, podobnie jak kolor przewodni dekoracji. Tak jak w przypadku dziewczynki nie musi być to wcale róż. Zapytajmy dziecko jak chce urządzić swój pokój. Jakie kolory mu się podobają, czy chciałby by jego pokój urządzony był z jakimś motywem przewodnim czy bardziej uniwersalnie.

Kolory ścian , dekoracje, dodatki w dziecięcym pokoju na poddasz

Pokój chłopca - aranżacja pokoju na poddaszu

Zastanawiasz się jak urządzić chłopięcy pokój na poddaszu? Chłopięcy pokój urządzić możemy na wiele sposobów. Oczywiście inaczej zrobimy to w przypadku pokoju kilkuletniego chłopca inaczej w przypadku starszych dzieci na przykład w wystroju pokoju młodzieżowego.

Urządzając pokój dziecięcy musimy zastanowić się nad sposobem umeblowania dziecięcego pokoju. W pokoju dziecka pełnią one istotną role w funkcjonalnym zagospodarowaniu wnętrza. Praktyczne pokoje chłopców są tak urządzone, że mają miejsce na przechowywanie , miejsce na odrabianie lekcji i do odpoczynku. Meble należą do jednych z najważniejszych elementów pokoju szczególnie w przypadku pokoju na poddaszu.

Wystrój wnętrz pokoju zaczynamy zawsze od odkreślenia w jakim stylu urządzimy pokój. To będzie miało ogromny wpływ na to jak będzie wyglądał pokój dziecięcy. Zobacz jak można stworzyć modny pokój dla chłopca na poddaszu?

Pokój chłopca - aranżacja pokoju na poddaszu

Jak urządzić pokój dla chłopca 10 latka na poddaszu?

10 latek to już praktycznie nastolatek. Nie może być to już zwykły pokój dziecięcy ale tez nie może być za dorosły. Pokoje młodzieżowe warto urządzać tak by rosły razem z dzieckiem, tak by na przyszłość można było wprowadzając niewielkie metamorfozy zmienić wystrój pokoju. Zobacz nasze dwie propozycje na aranżacje pokoju dla 10 latka na poddaszu.

Pokój młodzieżowy chłopca - w pokoju chłopca znajdziemy biurko, oświetlenie dekoracyjne, siedzisko pod oknem, telewizor, komodę, półki w stylu loftowym

Pokój młodzieżowy chłopca - w pokoju chłopca znajdziemy biurko, oświetlenie dekoracyjne, siedzisko pod oknem, telewizor, komodę, półki w stylu loftowym

Wystrój wnętrza w nowoczesnym pokoju nastolatka

Wystrój wnętrza w nowoczesnym pokoju nastolatka

Modne pokoje - nowoczesne projekty pokoi dziecięcych

W nowoczesnym dziecięcym pokoju nie może zabraknąć modnych rozwiązań. Przeglądając zdjęcia pokoi dziecięcych znajdujących się na naszym blogu możesz znaleźć inspiracje dla siebie i Twojego dziecka. Znajdziesz podpowiedzi jak urządzić pokój dziewczyny czy pokój niemowlaka. Znajdziesz tam pomysły na to jak urządzić mały pokój dla dziecka. Nowoczesny pokój dziecka to pokój zaplanowany funkcjonalnie z wystrojem wnętrza dobranym do pomieszczenia i samego lokatora.

Jeśli potrzebujesz pomocy w urządzeniu pokoju dziecięcego skorzystaj z naszej oferty i zaprojektuj go z nami. Wykonujemy projekty wnętrz pokoi dziecięcych i młodzieżowych online pod określone preferencje.

Modne pokoje - nowoczesne projekty pokoi dziecięcych

Zobacz więcej

Podziel się