Projekty wnętrz


PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Nowoczesny pokój młodzieżowy- pokoje dla nastolatków

Publikacja 2019-03-19 15:26:54
Kategorie Projekty pokoju młodzieżowego dla nastolatki i dla nastolatka

Nowoczesny pokój młodzieżowy co właściwie oznacza to określenie? Pokoje dla nastolatków mogą być nie lada wyzwaniem aranżacyjnym dla niejednego z rodziców. Młodzież ma już swoje zdanie, gust i oczekiwania względem swojego pokoju. My jako rodzice również mamy własną wizję tego jak powinien być urządzony pokój młodzieżowy. Nowoczesne pokoje młodzieżowe są wnętrzami funkcjonalnymi, spełniającymi potrzeby nastolatków. To wnętrza modne, urządzone stylowo. Przychodzi taki moment w życiu naszych pociech, że ich dotychczasowy pokój dziecięcy przestaje po pierwsze pasować a po drugie stracił na funkcjonalności. Nasze dzieci podrosły, zmieniły się ich potrzeby, gusta, zainteresowania. Nic dziwnego zatem , że ich pokój również musi się zmienić. Aranżacja pokoju młodzieżowego to właściwie ani aranżacja dla dziecka ani dla dorosłego. Musimy ją dobrze przemyśleć i zaplanować w najdrobniejszym szczególe. Pokoje dla nastolatków dają duże możliwości aranżacyjnych i wiele radości z ich projektowania.

Funkcjonalny i nowoczesny : Jak urządzić pokój młodzieżowy ?

Pokój młodzieżowy jest własną, małą przestrzenią naszego dziecka. Musi być to miejsce spełniające wiele funkcji jednocześnie. Powinien stwarzać warunki do nauki, wypoczynku, spotkań ze znajomymi. Powinien być zatem urządzony funkcjonalnie. Projekt pokoju dla nastolatków powinien uwzględniać ich gust, zainteresowania i pasować do ich charakteru i stylu życia. Jak urządzić pokój młodzieżowy? Przede wszystkim musimy pogodzić nasze oczekiwania i oczekiwania naszej pociechy. Zacznijmy od określenia budżetu jak możemy przeznaczyć na aranżacje pokoju młodzieżowego. W kolejnym kroku określmy potrzeby, priorytety. Wybierzmy pod nie najlepszy układ funkcjonalny w pokoju. Kiedy już te decyzje są za nami zdecydujmy o tym w jakim stylu ma być wykonana aranżacja pokoju dla nastolatki lub aranżacja pokoju dla nastolatka. Teraz możemy rozpocząć wybieranie kolorystyki, wyposażenia, dodatków, elementów dekoracyjnych. Przeprowadzenie tego krok po kroku pozwoli nam uniknąć źle podjętych decyzji, niepotrzebnych wydatków i rozczarowań.

Nowoczesny pokój młodzieżowy- pokoje dla nastolatków

Urządzamy pokój dla nastolatka

Pokój dla nastolatka chłopca trochę inaczej będzie się prezentował w wieku 12 lat a inaczej w wieku 17 lat. Aby zapewnić nam łatwą , niezbyt kosztowną możliwą do przeprowadzenia metamorfozę pokoju dla nastolatka postawmy na neutralne barwy bazowe do których w przyszłości wraz ze zmieniającymi się upodobaniami będziemy mogli dokonać zmian w wystroju pokoju. Użyjmy bazowego koloru białego, szarego, beżowego, z łatwością będziemy mogli wzbogacić go o dodatki w mocniejszych barwach, akcentach kolorystycznych. Pokoje dla nastolatków powinny zawierać wygodne łóżko, odpowiednio duże biurko z wygodnym krzesłem, póki, regały do przechowywania książek i materiałów szkolnych czy płyt, filmów oraz szafę na ubrania. Jeśli metraż pokoju nam na to pozwala dobrze by znalazło się w pokoju strefa z ciekawym siedziskiem, fotelami miękkimi i stolikiem gdzie nastolatek będzie mógł przyjmować swoich kolegów. Wystrój pokoju da nastolatka powinien być dopasowany do charakteru, stylu życia naszej pociechy. Sprawdza się tu jako akcenty wszelkiego rodzaju fototapety, tapety, naklejki, plakaty nowoczesne mogące nawiązywać do zainteresowań młodego człowieka. Kolorystyka pokoju z dodatkiem czerni, granatu, czerwieni, żółtego czy pomarańczy podkreśli aranżacje. Najchętniej wybieranym stylem w aranżacji pokoju dla chłopaka nastolatka jest styl industrialny, nowoczesny i skandynawski. Również drewno jest mile widziane. Pokój młodzieżowy dla chłopca to również odpowiednio dobrane oświetlenie.

Aranżacja pokoju dla nastolatki

Pokój dla nastolatki dziewczynki to jej małe królestwo. Nastolatki bardziej niż chłopcy w ich wieku przywiązują wagę do aranżacji swojego pokoju. Mają też większe wymagania odnośnie jego wystroju. Pokój nastolatki rzadko jest już różowy, szczególnie jeśli kolor ten towarzyszył naszej córce jako małej dziewczynce. Pokój urządzony w kolorystyce bieli, szarości, beżach, brązach to dobra baza do której poprzez dodatki nadać możemy charakteru. Mięta, turkus, butelkowa czy szmaragdowa zieleń to obecnie modne akcenty kolorystyczne w pokojach młodzieżowych dla dziewczyn. Tak jak w przypadku wyposażenia pokoju dla nastolatka potrzebne będzie odpowiednie biurko, wygodne łózko, szafa, miejsce do przechowywania książek i innych akcesoriów. Nie jedna nastolatka marzy by mieć w pokoju toaletkę a przynajmniej własne lustro. Modne są aranżacje pokoju dla dziewczyn w stylu glamour, nowoczesnym i skandynawskim.

Nowoczesny pokój młodzieżowy: zdjęcia, aranżacje

W tym artykule zostały zamieszczone zdjęcia pokoju młodzieżowego. Są to zarówno zdjęcia pokoju dla nastolatka jak i zdjęcia pokoju dla nastolatki. Jeśli szukacie pomysłu na to jak urządzić pokój młodzieżowy dla dziewczyny albo pokój młodzieżowy dla chłopaka zapraszamy na nasz blog. Przedstawione aranżacje wnętrz to wykonane pod indywidualne zamówienie, w oparciu o preferencje i możliwości finansowe projekty pokoju młodzieżowego. Jeśli i Ty nie wiesz jak urządzić pokój młodzieżowy, potrzebujesz pomocy skorzystaj z naszych usług i zamów projekt pokoju młodzieżowego. Wspólnie sprawimy, że pokój twojego dziecka będzie piękny i funkcjonalnie urządzony.

Nowoczesny pokój młodzieżowy: zdjęcia, aranżacje

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)