projekt wnętrza

 PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz cennik projektowania wnętrz:

WIĘCEJ

Pokój dla chłopca i dziewczynki. Pomysł na pokój dla rodzeństwa.

Publikacja 2019-11-25 11:56:37
Kategorie Pokój dla dziecka , Projekty pokoju młodzieżowego dla nastolatki i dla nastolatka

Pokój dla chłopca i dziewczynki. Pomysł na pokój dla rodzeństwa.

Urządzenie pokoju dla rodzeństwa to już nie lada wyzwanie dla rodziców. Jeszcze trudniejsze staje się kiedy przychodzi Ci urządzić pokój dla dzieci różnej płci – pokój dla chłopca i dziewczynki. A jeśli jeszcze dochodzi to, że dzieci są w różnym wieku ido tego dyspozycji mamy mały pokój aranżacja pokoju dziecięcego wydaje Ci się niemożliwa. Pogodzenie oczekiwań i potrzeb dwójki dzieci nie jest łatwe ale nie jest niemożliwe. Podpowiadamy Ci jak urządzić pokój dla chłopca i dziewczynki. W artykule zamieściliśmy zdjęcia projektu wnętrza pokoju dla dzieci, który może stanowić inspiracje, poddać pomysł na to jak urządzić pokój dla rodzeństwa

Nastolatki, przedszkolaki, chłopcy i dziewczynki,. Mają różne potrzeby, zainteresowania, inne ulubione motywy czy bohaterów, inne ulubione kolory. Każde z nich chciałby mieć kawałek własnej przestrzeni i wpływ na to jak wygląda pokój. Dla nas rodziców istotne jest nie tylko to jaki wystrój będzie miał pokój ale przede wszystkim martwimy się o funkcjonalność w pokoju dzieci.

Pokój dla rodzeństwa: Dziewczynka i chłopiec w jednym pokoju 

Pokój dla rodzeństwa chłopca i dziewczynki musi uwzględniać potrzeby obojga. Powinien być tak zaaranżowany by dla każdego z dzieci stanowił miejsce odpoczynku, relaksu, stwarzał warunki do nauki i realizacji zainteresowań. Wspólny pokój dla chłopca i pokój dla dziewczynki powinien choć trochę odpowiadać preferencjom każdego z dzieci. Dzieci potrzebują kawałka swojej indywidualnej przestrzeni, miejsca na przechowywanie swoich rzeczy, własnego łóżka. Urządzenie wspólnego pokoju dla dzieci jest wiec pewnego rodzaju kompromisem szczególnie jeśli nie mamy takiej powierzchni do dyspozycji by móc sensownie podzielić pokój rodzeństwa na strefy : strefę dziewczynki i strefę chłopca.

Pokój dla rodzeństwa: Dziewczynka i chłopiec w jednym pokoju

Jakie kolory i dodatki do pokoju rodzeństwa? Wystrój pokoju dla dziewczynki i chłopca. 

Pokój dla rodzeństwa możemy urządzić na wiele sposobów. Aranżacja pokoju dla dziewczynki i chłopca może być neutralna kolorystycznie a podkreślona dodatkami lub wydzielona osobnymi kolorami dla każdego z dzieci. Możesz zaproponować dzieciom jeden wspólny kolor lub wybrać jeden neutralny np. szarość czy biel a część ściany na przykład przy łóżku pomalować ulubionymi kolorami lub tez pomalowaniem po jednej ze ścian podkreślić strefę dziecka. Również poprzez kolor mebli możemy spersonalizować dziecięce strefy. Na przykład krzesła czy biurka w różnym kolorze albo łóżko czy komoda. Pamiętaj, że nie tylko kolor podkreśli indywidualność dziecka. Możesz pomalować pokój na szaro, postawić białe meble a kwestię dodatków i dekoracji pozostaw swoim pociechom. Poprzez plakaty, obrazki z ulubionymi postaciami, naklejki czy pościel, poduszki także dzieci mogą zaznaczyć swoją przestrzeń. Warunek jest jeden musisz ustalić na początku jeden kierunek, wybrać styl aranżacji pokoju dla rodzeństwa by urządzić spójne stylistycznie wnętrze.

Jakie kolory i dodatki do pokoju rodzeństwa? Wystrój pokoju dla dziewczynki i chłopca.

Przechowywanie w pokoju dziecięcym. Funkcjonalny pokój dla rodzeństwa. 

Przechowywanie w pokoju dziecięcym to temat na nie jeden artykuł. Tak wszyscy dobrze wiemy jak trudno jest utrzymać dziecięcy pokój w porządku. Tym bardziej jeśli pokój dzieli dwoje dzieci. Każde z nich ma swoje ulubione zabawki, artykuły szkolne, skarby, ubrania. Każde z dzieci chce mieć swoje miejsce na ich przechowywanie. W pokoju rodzeństwa słowo funkcjonalny to słowo klucz. Zadbaj o to by każde z dzieci miało swój kąt. Urządzając pokój dla rodzeństwa wydziel dla każdego z dzieci miejsce w których będą mogli przechowywać swoje ubrania chociażby poprzez podział szafy na półki dla chłopca i półki dla dziewczynki. Komodę również możesz podzielić i oznaczyć nawet naklejkami z ulubionymi postaciami lub umówionym wcześniej kolorem. Jeśli jest taka możliwość w pokoju niech każde z dzieci ma swoje nawet małe biurko i krzesełko. Przechowywanie i segregacja zabawek będzie łatwiejsza jeżeli na przykład zastosujesz pudła czy organizery w dwóch kolorach lub odmiennych wzorach.W końcu ma być to pokój dla chłopca i pokój dla dziewczynki tyle, że w jednym wnętrzu.

Przechowywanie w pokoju dziecięcym. Funkcjonalny pokój dla rodzeństwa.

Mały pokój dla rodzeństwa. Jak urządzić pokój dla chłopca i dziewczynki? 

Jak urządzić mały pokój dla rodzeństwa, by obie pociechy były zadowolone. W małym pokoju dziecięcym najlepszym rozwiązaniem może okazać się decyzja o wykonaniu mebli na wymiar. Zagospodarowanie przestrzeni będzie łatwiejsze, każdy możliwy centymetr wykorzystany. Jeśli nie jest to możliwe dobrym rozwiązaniem będą meble wielofunkcyjne jak na przykład łóżko piętrowe, łóżko połączone szafą i biurkiem czy łóżka antresole , które dają możliwość wykorzystania przestrzeni pod nim. Mały pokój dla dwójki dzieci stawia nam ograniczenia i musimy się wykazać pomysłowością i ciekawymi rozwiązaniami na wygospodarowanie miejsca do nauki, miejsca do spania i na przechowywanie. W małym pokoju postaw na zamknięte meble, które pomogą zachować porządek i nie będą obciążać dodatkowo wnętrza dużą ilością rzeczy poukładanych na wierzchu. Dobrze rozplanuj ustawienie mebli zanim zdecydujesz się na ich kupno. Małe wnętrza lubią jasne kolory, musisz zadbać o optycznie powiększenie przestrzeni wiec nie przesadzaj z ilością wzorów, kolorów i dodatków. Pamiętaj, że urządzasz pokój dla chłopca i dziewczynki i choć niewielkimi zabiegami podkreśl ich indywidualne charaktery.

Mały pokój dla rodzeństwa. Jak urządzić pokój dla chłopca i dziewczynki?

Projektowanie pokoju dla rodzeństwa. Sposób na pokój dla chłopca i dziewczynki 

Jeśli nie wiesz jak urządzić pokój dla rodzeństwa? Brakuje Ci pomysłu, nie radzisz sobie z układem funkcjonalnym pokoju? Nie wiesz jaki wystrój pokoju dla dzieci wybrać by każde z dzieci było zadowolone. Zapoznaj się z nasza ofertą na projektowanie pokoju dziecięcego i zamów projekt pokoju dla dziecka. Pomożemy Ci urządzić piękną i funkcjonalną przestrzeń dla Twoich pociech. Wykonamy dla Was oparta na Waszych potrzebach, oczekiwaniach i możliwościach finansowych aranżacje wnętrza pokoju dla dzieci.

Projektowanie pokoju dla rodzeństwa. Sposób na pokój dla chłopca i dziewczynki

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)