Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT JUŻ DZIŚ >>>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Pomysły na wyposażenie i wystrój pokoi dziecięcych

Publikacja 2020-04-08 03:07:27
Kategorie Pokoje dziecięce

Pokój dziecka to jedno z najczęściej urządzanych wnętrz w naszych mieszkaniach i domach. Dzieci rosną zmieniają się ich potrzeby, zainteresowania. Pokój dla dziecka powinien być urządzony tak by nasza pociecha z przyjemnością spędzała w nim czas, dobrze siew nim czuła oraz by miała warunki do zabawy, odpoczynku jak i nauki.

Zastanawiasz się jak urządzić pokój dziecka? Jakie wyposażenie, kolorystykę, dodatki wybrać? Jak funkcjonalnie zagospodarować przestrzeń w pokoju dziecka? Podpowiemy Ci na co zwrócić uwagę podczas urządzania pokoju dziecięcego, zobacz też kilka pomysłów na to jak urządzić pokój dziecka. A jeśli potrzebujesz pomocy dzięki naszym usługom bez wychodzenia z domu urządzisz pokoju dziecięcy zamawiając projekt pokoju dla dziecka.

Pokój dziecka: przestrzeń podzielona na strefy 

Funkcjonalne zagospodarowanie pokoju dziecka jest bardzo ważne pod względem komfortu i wygody naszej pociechy. Jeśli jest to możliwe powinniśmy pokój dziecka podzielić na strefy: zabawy, nauki i odpoczynku.

Strefa nauki w pokoju ucznia 

Odpowiednie zagospodarowanie strefy do nauki w pokoju dziecka jest istotne by dziecko mogło się skupić, uczyć, oddawać swoim pasjom jak rysowanie, lepienie, malowanie. To co powinno znaleźć się w strefie nauki to oczywiście wygodne i dostosowane wymiarem biurko a przy nim wygodny fotel czy krzesło biurowe z regulowanym oparciem i wysokością. Na biurku musi znaleźć się koniecznie odpowiednie oświetlenie. W tej strefie możemy również umieścić potrzebne półki, regał do przechowywania książek i artykułów szkolnych jak również tablicę, zegar czy organizer.

Pokój dziecka, przestrzeń podzielona na strefy, strefa nauki

Strefa zabawy w pokoju dziecięcym 

W pokoju dziecka zwłaszcza młodszych pociech powinno znaleźć się miejsce na swobodne zabawy. Miejsce na zabawę lalkami, samochodami, domkami, garażami czy na układanie klocków. W tej strefie przydadzą się również regały, pudła, organizery, skrzynie na zabawki, które pomogą jednocześnie utrzymać w pokoju porządek. Możemy tu umieścić dywan , który będzie wyznaczał strefę, kolorowe dekoracje

Pokój dziecka., strefa zabawy w pokoju dziecięcym

Strefa odpoczynku w pokoju dla dziecka 

Miejsce w którym nasze dziecko będzie odpoczywało po całym dniu, spało jest niezwykle istotnym elementem pokoju. Tu najważniejsze jest łóżko. W przypadku jednego dziecka możemy pozwolić sobie na standardowe lub większe. Jeśli w pokoju jest rodzeństwo sprawdzi sie łóżko piętrowe lub antresole , które pozwolą zaoszczędzić miejsce. Antresola jest również dobrym pomysłem w małym pokoju dla dziecka. Przy łóżku warto pomyśleć o sowie tleniu czy to w postaci kinkietu czy lampy stojącej. Część sypialnianą możemy podkreślić panelami dekoracyjnymi za łóżkiem, ciekawymi plakatami czy tapetą. Oczywiście nie zapominajmy o narzucie, poduszkach dekoracyjnych i jeśli jest to możliwie dywanie.

Strefa odpoczynku w pokoju dla dziecka

Strefa odpoczynku w pokoju dla dziecka

Pokój dla dziecka: meble, dodatki, kolory 

Najlepszym, najprostszym rozwiązaniem jest postawienie w aranżacji pokoju dziecięcego na białe meble, jasne kolory bazowe i kolorowe dodatki. Dlaczego? Po pierwsze pozytywnie wpłyną na dziecko, optycznie powiększa pokój a co najważniejsze przy stonowanej bazie w miarę potrzeb i zmiany zainteresowań, gustu naszego dziecka w prosty sposób dokonamy metamorfozy pokoju dziecięcego. Szczególnie w przypadku małych wnętrz - pokoju dla dzieci ograniczenie kolorów pozytywnie wpłynie na dziecko, ich nadmiar negatywnie wpływa na delikatny układ nerwowy, u starszych dzieci negatywnie wpływa na możliwość skupienia się. A zastosowanie prostych , jasnych , delikatnych mebli jak wspomnieliśmy dodatkowo optycznie powiększy wnętrze pokoju dziecięcego, nada mu świeżości i lekkości. Oczywiście nie jest powiedziane , ze musimy zrezygnować w ogóle z koloru, może on pojawić się w dodatkach.

Dodatki w pokoju dziecka

Wystrój pokoju dla dziecka jest istotny by dziecko czuło się w nim dobrze dlatego musimy wziąć pod uwagę upodobania naszej pociechy czy zainteresowania. Pamiętajmy decydując o dodatkach w pokoju dziecka, że już sama ilość rzeczy w nim się znajdujących wprowadza nie mały chaos i dekoracje. Dobrze zastanówmy się nad doborem dekoracji w pokoju dziecka. Niech będą przemyślane i w nie za dużej ilości. Tu kierujmy się zasadą im mniej tym więcej. Dodatki w pokoju dziecka to już dekoracyjna tapeta, fototapeta, dywan, dekoracyjne poduszki, plakaty nowoczesne, mapy, naklejki czy chociażby oświetlenie.

Wystrój pokoju dziecka, ściana tablicowa, dywan w zygzaki

Urządzanie pokoju dziecka: o czym warto pamiętać?

Podsumowując, urządzając pokój dziecka, to o czym warto pamiętać to:

  • Funkcjonalne zagospodarowanie wnętrza pokoju dziecięcego
  • podział na strefy: nauki , zabawy, odpoczynku
  • jasne barwy bazowe uzupełnione kolorem
  • proste , lekkie meble , jasne
  • odpowiednio dobrana ilość dodatków
  • odpowiednie oświetlenie

Podziel się