Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Przedpokój - jak go urzadzić? pomysły, zdjęcia i aranżacje

Publikacja 2020-10-11 14:17:13
Kategorie Wnętrza przedpokoju

Wnętrze, które podczas urządzania mieszkania do niedawna było pomijane lub urządzane na samym końcu i w zasadzie bardziej pod kątem funkcjonalnego przechowywania niż wystroju to przedpokój. A to ogromny błąd bo przedpokój jest niejako wizytówką naszego domu. To on robi pierwsze wrażenie. Aranżacja przedpokoju powinna być więc efektowna i dopieszczona w najdrobniejszym szczególe.

Dobrze zaprojektowany przedpokój sprawia, że na co dzień mamy większy komfort. Przedpokój powinien być urządzony funkcjonalnie to fakt ale czy przy tym musi być nudny? Urządzając przedpokój musimy stworzyć jedna, spójną całość. Zabudowa w przedpokoju, duże lustro, szafka na buty, szafa, konsola czy komoda takie elementy stanowią podławe aranżacji przedpokoju. Oczywiście oprócz mebli istotną kwestią jest również dobór dodatków, oświetlenie i kolorystyki. Szukasz inspiracji na urządzenie nowoczesnego przedpokoju? Zobacz nasze ciekawe pomysły na aranżacje wnętrza przedpokoju.

Aranżacja przedpokoju – efektowna przestrzeń w naszym mieszkaniu i domu 

Funkcjonalność to oczywiście podstawowa cecha jaką powinien wyznaczać się każdy przedpokój. Tu nie ma z czym dyskutować. Jednak nie wystarczy dobrze zagospodarować wnętrze przedpokoju by osiągnąć zadawalający efekt. To co istotne to również wystrój przedpokoju. Aranżacja wnętrza przedpokoju powinna być dopasowana do reszty pomieszczeń i o tym powinniśmy pamiętać. Dopasowane do stylu meble w przedpokoju to jedno, drugie to odpowiednio dobrane kolory, dodatki, dekoracje i oczywiście oświetlenie.

Urządzamy przedpokój – meble, zabudowa w przedpokoju: zdjęcia, pomysły 

Każda przygoda związana z urządzaniem przedpokoju powinna rozpocząć się od zagospodarowania wnętrza przedpokoju. Czyli nic innego jak powinniśmy zdecydować jakie wybierzemy meble do przedpokoju i gdzie je umiesimy. Przedpokój jest specyficznym wnętrzem i w większości przypadków decydujemy się na meble na wymiar. I słusznie, ponieważ pozwolą w najbardziej optymalny i ergonomiczny sposób wykorzystać każdą możliwą przestrzeń.

Przedpokój, meble, zabudowa: zdjęcia, pomysły

Przedpokój - jak go urzadzić? pomysły, zdjęcia i aranżacje

Jakie meble wybrać do przedpokoju? 

Szafa w przedpokoju to jeden z podstawowych mebli jakie chcemy mieć w przedpokoju. Może być wolnostojąca ale możemy również być w formie zabudowy w przedpokoju. Szafa w zabudowie może być ciekawie zaaranżowana z siedziskiem, wieszakami na wierzchnie ubrania. Kolejne meble w przedpokoju o jakich powinniśmy pomyśleć to szafka na buty. I tutaj również może stanowić odrębny wolnostojący mebel lub być częścią zabudowy z szafą zaprojektowanej w ciekawy sposób. Po wejściu do domu chcemy mieć gdzie odłożyć klucze, torebkę dlatego zdecydowania przyda się konsola w przedpokoju lub po porostu komoda.

Jakie meble w przedpokoju? Podsumujmy:

  • Szafa w przedpokoju
  • Zabudowa z szafą w przedpokoju i wieszakami
  • Konsola
  • Szafka na buty

Zdecydowaliśmy już o tym jakie meble będą w przedpokoju co teraz? Czas zająć się wystrojem przedpokoju czyli zdecydować o tym

  • co na ściany w przedpokoju?
  • jakie kolory do przedpokoju?
  • jakie dodatki i dekoracje w przedpokoju ?

Przedpokój, meble - szafa z lustrami, szafka na buty IKEA STÄLL

Wystrój przedpokoju: co na ścianę, jakie dodatki, dekoracje i oświetlenie?

Nowocześnie urządzony przedpokój musi sprawiać wrażenie przestronnego i być reprezentacyjny. I nawet jeśli urządzamy mały przedpokój jesteśmy w stanie taki efekt osiągnąć. Jak? Po pierwsze musimy zadbać o optyczne powiększenie wnętrza przedpokoju. Odpowiednio dobrane kolory, materiały wykończeniowe, oświetlenie potrafią zdziałać cuda.Oczywiście nie możemy zapomnieć o tym by w znalazło się lustro w przedpokoju. Im większe tym lepiej.W małych przedpokojach lustra mogą pojawić się również w zabudowie.

Zacznijmy od podjęcia decyzji o tym w jakim kolorach urządzimy nasz przedpokój. Potem wybierzmy dodatki i dekoracje oraz oświetlenie.

Przedpokój, wystrój, duże lustro na ścianię, konsola, cegła na ścianie

Kolory w przedpokoju. Jakie wybrać? 

To jakich kolorów użyjemy niejako zdefiniuje nam styl w jakim postanowiliśmy wykonać aranżacje przedpokoju. Jeśli ma być to nowoczesny przedpokój to postawimy na biel, szarość, czerń. Jeśli przedpokój będzie urządzony w stylu skandynawskim to wybierzemy jasne barwy i drewno. A przedpokój w stylu loft zdominują szarości, czerń. W małych przedpokojach priorytetem, podstawą niech staną się jasne barwy, optycznie powiększające wnętrze przedpokoju a mocniejsze akcenty niech będą w formie uzupełnienia

Jakie dodatki i dekoracje w przedpokoju 

Podobnie jak w przypadku wyboru kolorów, dodatki i dekoracje w przedpokoju powinny być dopasowane do obranego stylu aranżacji przedpokoju. Tu kieruj się jedna zasadą” mniej znaczy więcej” Nie przesadzaj z ilością dekoracji, dodatków , które optycznie zagracą wnętrze przedpokoju. Idealnym dodatkiem i dekoracją w przedpokoju będzie ściana ozdobiona nowoczesną fototapetą, ramkami z rodzinnymi zdjęciami czy nowoczesnymi plakatami. Lub inaczej jedna ze ścian pokryta drewnianymi lamelami, betonem czy cegłą. Dekoracje stanowić będzie również piękne lustro w ciekawej ramie. Nie musisz na siłę wymyślać dekoracji już samym wyborem elementów wykończeniowych możesz sprawić , ze twój przedpokój zyska niebanalny wygląd.

Przedpokój, dekoracje piekna fototapeta na ścianie, lamele drewniane z kwietnikami

Oświetlenie w przedpokoju. Jakie wybrać? 

Wykończeniem aranżacji przedpokoju będzie oświetlenie. Optymalnym wyborem jest oświetlenie punktowe w postaci halogenów, które znajdzie się na suficie ale również będzie wkomponowane w zabudowę jak i pojawi się przy lustrze. Oświetlenie w przedpokoju jest niezwykle ważnym elementem szczególnie jeśli mamy ciemny, wąski przedpokój ale nie jest bez znaczenia i w przypadku przestronnego holu. Oświetlenie tworzy spójną całość aranżacji przedpokoju.

Przedpokój, oświetlenie zabudowy, punkowe na suficie

Podziel się