Projekty wnętrz


PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Salon z jadalnią, jak zaaranżować ?: Inspiracje, zdjęcia, projekt

Publikacja 2020-09-04 11:16:59
Kategorie Salony

Salon z jadalnią to strefa rodzinna i gościnna. To w tej części mieszkania czy domu spędzamy wspólnie najwięcej czasu jak również tutaj przyjmujemy naszych gości. Warto więc sprawić by aranżacja salonu z jadalnią była wyjątkowa. By wnętrze salonu z jadalnią tworzyło przyjazną atmosferę. Projekt salonu z jadalnia musi być dobrze przemyślany, zaplanowany w najdrobniejszym szczególe i dopasowany do potrzeb i oczekiwań domowników.

Nie wiesz jak urządzić salon z jadalnią? W artykule podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas aranżacji salonu z jadalnią a zamieszczone zdjęcia salonu z jadalnią mogą stanowić inspiracje. Zobacz nasz pomysł na salon z jadalnią w stylu nowoczesnym. Projekt salonu z jadalnią został wykonany pod indywidualne zamówienie w kolorystyce beż, szary, biały, drewno z dodatkiem kolor zielonego.

Salon z jadalnią : co musimy wiedzieć? 

Salon z jadalnią to wnętrze pełniące wiele funkcji. To miejsce w którym spędzamy wspólnie czas wolny, wypoczywamy, spożywamy posiłki jak również przyjmujemy gości. Aranżacja salonu z jadalnią powinna być wykonana tak by w miarę możliwości wydzielone były dwie strefy: strefa wypoczynkowa i strefa jadalniana.

 • Strefa wypoczynkowa w salonie z jadalnią:

Strefa wypoczynkowa powinna być tak zaprojektowana by w sposób komfortowy móc wypoczywać, relaksować się i wygodnie spędzać czas z rodziną. W części wypoczynkowej musimy zaplanować miejsce na:

 • sofę lub narożnik ewentualnie fotel czy pufy
 • stolik kawowy lub ławę
 • ścianę RTV

Istotny jest odpowiedni układ funkcjonalny.W jedynym wnętrzu lepiej będzie pokusić się o duży narożnik w innym znacznie lepiej pod względem wizualnym i komfortu będzie zdecydować się na sofę i na przykład fotel czy pufy. W małym wnętrzu warto pomyśleć o wielofunkcyjnym stoliku kawowy lub takim którego z łatwością przesuniemy. Ściana RTV powinna być już na etapie jej planowana zaaranżowana pod nasze konkretne potrzeby. Jednym wystarczy mała szafka RTV i miejsce na telewizor dla innych ściana RTV to domowe centrum dowodzenia, potrzebne jest miejsce na dużą ilość sprzętu multimedialnego, głośniki.

 • Strefa jadalniana w salonie z jadalnią:

Strefa jadalniana w salonie z jadalnią to przede wszystkim stół z krzesłami. Oczywiście jeśli jest miejsce przyda się komoda lub witryna na zastawę. Zanim wybierzemy konkretny stół i krzesła musimy mądrze zaplanować odpowiednia ilość miejsc na stół z krzesłami czyli:

 • musimy wziąć pod uwagę miejsce na swobodne wysuwnie krzeseł.
 • decydując się na rodzaj stołu najlepiej jest wybrać stół z możliwością rozkładania by na co dzień nie zajmował zbędnego miejsca.
 • stół okrągły, kwadratowy czy prostokątny: ten wybór jest już bardziej uzależnione od naszych preferencji ale i od samego układu funkcjonalnego wnętrza salonu z jadalnią

Salon z jadalnią, jak zaaranżować ?: Inspiracje, zdjęcia, projekt

Stół z krzesłami w salonie z jadalnią: ile potrzebujemy miejsca? 

Wybór stołu powinien być dostosowany do potrzeb rodziny oraz wnętrza jego układu i metrażu.Każdy z nas ma inne potrzeby, dla każdej rodziny stół może mieć wiele zastosowań i nie jest jedynie miejsce pryz którym spożywamy posiłki ale również służy na przykład do pracy, odrabiania lekcji, gier rodzinnych. Wybierając rozmiar stołu musimy oprzeć się przede wszystkim na tym ile osób na co dzień będzie z niego korzystało.

 • dla jednej osoby przy stole potrzebujemy 60-70 cm.
 • na co dzień dla 4 osobowej rodziny musimy wybrać stół o minimalnych wymiarach 120cm-140cm x80cm-90cm a
 • na co dzień dla rodziny 6 osobowej minimalny wymiar stołu to 160x90.

Wyznaczając miejsce w którym stanie stół z krzesłami pamiętajmy również o miejscu potrzebnym na swobodne wysunięcie krzeseł czyli jest to min. 55 cm.

Salon z jadalnią, duży stół z krzesłami, witryna , kwiaty, kominek

Aranżacja salonu z jadalnią : projekt, zdjęcia 

Projektowanie salonu z jadalnią to nie tylko układ funkcjonalny ale również wystrój salonu z jadalnią. Zanim jednak zaczniemy wybierać farby, meble i dekoracje musimy określić styl w jakim chcemy urządzić salon z jadalnią. Pamiętajmy aranżacja salonu z jadalnia powinna być spójna stylistycznie. Wybór stylu aranżacji niejako określa nam możliwości wyboru mebli i elementów dekoracyjnych i wykończeniowych. Urządzając salon z jadalnią musimy zastanowić się w jakim wnętrzu najlepiej się czujemy oraz czego oczekujemy od aranżacji. Czy chcemy uzyskać efekt wnętrza przytulnego , ciepłego czy wręcz odwrotnie minimalistyczne, uporządkowanego. Sposobów na aranżacje salonu z jadalnią jest całe mnóstwo wszystko zależy od naszych potrzeb, preferencji jak również od samego układu pomieszczenia.

Pomysł na salon z jadalnią: projekt wnętrza w stylu nowoczesnym 

W zaprezentowanym w artykule na zdjęciach projekcie salonu z jadalnią wnętrze zostało podzielone na część jadalnianą i wypoczynkową. Aranżacja salonu z jadalnią została wykonana w stylu nowoczesnym w kolorach beż, szary, biały z dodatkiem drewna i koloru zielonego.

W części wypoczynkowej w salonie z jadalnią zaaranżowane zostały:

W części jadalnianej zaprojektowany zostały:

 • duży nowoczesny stół z 6 krzesłami w kolorze butelkowej zieleni
 • nowoczesne oświetlenie nad stołem w postaci lamp typu kule nawiązuje do części wypoczynkowej
 • witryna na zastawę w kolorze białym z przeszkleniami
 • lamele drewniane optycznie wydzielające strefy

W salonie z jadalnią zaprojektowana została jednolita podłoga w formie paneli winylowych a ściany zaaranżowane zostały w kolorze białym stanowiącym idealna bazę kolorystyczną dla całości aranżacji salonu z kuchnią.

salon z jadalnią, aranżacja, duzy narożnik, duzy stół, ściana RTV z dużą szafką, podwieszany sufit, plakaty na ścianie za sofą

Jeśli potrzebujesz więcej inspiracji na urządzenie salonu z jadalnia koniecznie zajrzyj na nasz blog gdzie znajdziesz wiele artykułów i zdjęcia salonu z jadalnią w różnym stylu a jeśli potrzebujesz pomocy w zaprojektowaniu wnętrza salonu z jadalnią zapoznaj się z nasza ofertą na projektowanie salonu.

Podziel się