Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Nowoczesne pokoje dla dziewczynek

Publikacja 2022-09-11 08:50:44
Kategorie Pokoje dziecięce

Urządzenie dziecięcego pokoju dla dziewczynki będzie niemałym wyzwaniem. Aranżacja pokoju dziecka dla dziewczynki znacznie różni się w zależności od wielu czynników - wieku, zainteresowań i upodobań. Pokój dziewczynki musi być więc urządzany indywidualnie i z uwagą na potrzeby i upodobania dziecka. Na tym właśnie może polegać cała trudność - urządzenie pokoju dziecka oryginalnie i z pomysłem to często trudne zadanie. Jeżeli też chcesz stworzyć wystrój pokoju dziewczynki, ale napotykasz różne problemy podczas aranżacji - mamy dla Ciebie praktyczne wskazówki. Zobacz nasze pomysły, jak urządzić pokój dziewczynki.

Nowoczesne pokoje dla dziewczynek

Jak zaplanować urządzanie pokoju dziecięcego dla dziewczynek?

Dla dziewczynki aranżacja pokoju jest wyjątkowo istotna. W przypadku pokoju dziecka będzie on dla dziewczynki najważniejszym pomieszczeniem domu, miejscem w którym może się zrelaksować, odpocząć, pouczyć itp. Trzeba więc tak urządzić nowoczesny pokój dziewczynki, by pasował indywidualnie do naszego dziecka i do jej zainteresowań. A odpowiednie urządzanie pokoju dziecka wiąże się z odpowiednim zaplanowaniem jego wystroju. O czym powinniśmy pamiętać przed rozpoczęciem aranżacji pokoju dziewczynki?

Rozplanowanie aranżacji nowoczesnego pokoju dziewczynki zależy mocno od wieku dziecka. W pokoju małego dziecka urządzanie jest o wiele prostsze. Aranżacja dziecięcego pokoju dla małej dziewczynki nie zależy aż tak od zainteresowań dziecka - u małej dziewczynki nie ma jeszcze rozwiniętych upodobań. Gdy jedna urządzamy pokój przedszkolaka czy Nowoczesny pokój młodzieżowy dla dziewczynki, aranżując pokój musimy zwracać szczególną uwagę na upodobania dziecka. Aranżacja pokoju dzieci powinna pasować do zainteresowań i upodobań dziecka, by odzwierciedlić jego charakter. Ważne jest więc, by przed aranżacją skonsultować się z dzieckiem i rozplanować z nim cały projekt pokoju dziecka. Dziewczynka powinna móc zadecydować w sprawie większości elementów wystroju pokoju dziecka - dzięki temu mamy pewność, że pokój małej księżniczki będzie do niej idealnie dostosowany.

Nowoczesny, młodzieżowy pokój dla dziewczynki

Nowoczesny młodzieżowy pokój dla dziewczynki z białą cegła na ścianie

Pokój małej księżniczki

Jak urządzić nowoczesny pokój dla dziewczynki?

Jeżeli stworzyliście już z dziewczyną wizję idealnie zaaranżowanego pokoju dziecka, nadchodzi czas na samą aranżację. Wystrój pokoju dziewczynki często różni się znacznie od pokoju chłopca wieloma elementami, wszystko jednak zależy od zainteresowań i upodobań dziewczynki. Poniżej dowiesz się, jakie elementy znajdziesz w idealnym pokoju dziecięcym dla dziewczynki.

Pokój młodzieżowy dla dziewczynek - jakie meble wybrać?

Nowoczesną aranżację pokoju musimy zacząć od wybrania odpowiedniego wyposażenia. Każdy i Projekt nowoczesnego pokoju dla dziewczynki musi uwzględnić jak najlepszy dobór mebli dziewczęcych. Dzięki odpowiednio dobranym meblom pokój dziecięcy dla dziewczynki będzie idealnie do niej dostosowany. Czasem jednak ciężko będzie wybrać odpowiednie meble - pokój dziecka musi mieć wyposażenie, które będzie komfortowe w użytku i praktyczne. Jak umeblować pokój dziewczynki?

Odpowiednie wyposażenie, jak wiadomo, jest najważniejszym elementem pokoju dziecka. Odpowiednio dobrane meble dziecięce w pokoju dziewczynki mogą dodać mu wyjątkowego charakteru, a także praktyczności i funkcjonalności. Właśnie - w przypadku mebli dziecięcych istotne jest zwrócenie szczególnej uwagi na funkcjonalność, a także praktyczne rozmieszczenie samego wyposażenia. Pokój dziecięcy dla dziewczynki powinien być podzielony na poszczególne strefy, dzięki czemu w pokoju zapanuje ład i porządek. Pierwszą częścią pokoju dziecięcego dla dziewczynki jest strefa nauki, istotna zwłaszcza w Pokoju nastolatki . Do dziecięcego nowoczesnego pokoju należy urządzić idealną strefę nauki, która w wieku szkolnym będzie dla dziewczynki bardzo istotna. Pokój dziewczynki stwarza miejsce do relaksu, ale też do nauki - dlatego też odpowiednia aranżacja pokoju z częścią dla nauki jest tak istotna. Wystrój dziecięcego pokoju dla dziewczynki powinien więc uwzględnić przede wszystkim odpowiednie biurko. Biurko to prawdopodobnie najważniejszy element wyposażenia pokoju dziecięcego - jest zwłaszcza istotny w pokoju starszej dziewczynki w starszej klasie szkoły. Biurko powinno mieć możliwość regulacji wysokości - dzięki temu z wiekiem biurko i pokój dziewczynki rósł będzie razem z dzieckiem. Dostępne są też biurka z szafkami - w pokoju dziewczynki warto zawsze mieć jak najwięcej miejsca do przechowywania, więc takie rozwiązanie będzie bardzo praktyczne. Ważne jest zadbanie o odpowiedni blat biurka - powinien być szeroki, by pomieścić wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. I jak już dobieramy biurko warto pomyśleć o odpowiednim krześle czy fotelu do biura. Fotel musi być dostosowany do wzrostu dziecka, ale większość ma też regulację wysokości. Fotel musi być wygodny i wspomagać prostą postawę. W strefie nauki powinno znaleźć się też miejsce do przechowywania i tablica, np. korkowa na ścianie.

Druga strefa w pokoju dziewczynki to strefa odpoczynku. I jak wiadomo w takiej strefie najważniejsze będzie łóżko. Odpowiednie łóżko może zadecydować mocno o wyglądzie pokoju dziecka przez wielki rozmiar. Łóżko może też pomóc, gdy chcemy urządzić tematyczny pokój dziecka. Łóżko bowiem może mieć różne bajkowe kształty, np. zamku księżniczki, domku, samochodu. Takie elementy w pokoju dziecka podkreślą zainteresowania dziewczynki i jej wyjątkowe upodobania - dzięki temu pokój będzie też indywidualny i oryginalny. W pokoju dziewczynki królują też w strefie odpoczynku pufy, foteliki, czy nawet dekoracyjne namioty czy hamaki.

Idealny pokój dziecięcy dla dziewczynki z białymi meblami

To jednak nie koniec, bo w pokoju dziecka istotny jest - zwłaszcza w przypadku pokoju dziewczynki - wybór szafy na ubrania. Dzięki odpowiedniej szafie dziewczynka będzie mogła sama dobierać ubrania nawet w bardzo młodym wieku. W pokoju dziecka klasyczna, pojemna szafa na ubrania może zabrać za dużo miejsca, znajdźmy więc model który idealnie wpasuje się do metrażu naszego pomieszczenia. Do pokoju dziewczynki wprowadźmy też elementy wyposażenia pasujące do zainteresowań dziewczynki. Przykładowo, jeśli dziewczynka lubi rysować, miejsce na przybory artystyczne czy blat na duży tablet graficzny to idealne rozwiązania.

Nowoczesny pokój dla starszej dziewczynki w kolorach miętowy, beżowy i biały

Nowoczesny pokój dla starszej dziewczynki w kolorach miętowy, beżowy i biały

Wyjątkowa kolorystyka w pokoju dziewczynki

Choć w pokoju dziewczynki prym wiedzie pudrowy róż, we wnętrzach pokoju dziewczynek ściany mogą mieć wiele różnych kolorów. Różowe kolory pokoju to nie nasza jedyna opcja - pamiętajmy, że liczy się zwrócenie uwagi na upodobania naszego dziecka. Niech dziewczynka wybierze kolory, które jej się spodobają. Warto jednak razem z dzieckiem tak wybrać barwy, by nie przytłaczały pokoju dziewczynki. Zwłaszcza w małym pokoju sprawdzi się specyficzna kolorystyka, która nada pokoju dziewczynki lekkość. Dobierając kolorystykę do pokoju dziewczynki wiek dziecka ma spore znaczenie - starsze dziewczyny często chętniej sięgną po naturalne kolory, a młodsze po bardziej jaskrawe i kolorowe. Generalnie w pokoju dziewczynki często zobaczymy m.in biel, drewno, beż i odcienie szarości, a poprzez dekoracje do pokoju wkomponowuje się dodatkowe kolory, np. pudrowy róż, błękity, zielenie itp.

Nowoczesny pokój dla dziewczynki w kolorach: miętowy, szary, biały i beż

Nowoczesny pokój dla dziewczynki w kolorach: miętowy, szary, biały i beż

Aranżacja pokoju dla dziewczynki w kolorach: zielony, biały, szary

Aranżacja pokoju dla dziewczynki w kolorach: zielony, biały, szary

Nowoczesny pokój dla dziewczynki w kolorach: pudrowy róż i biały

Nowoczesny pokój dla dziewczynki w kolorach: pudrowy róż i biały

Dekoracje i dodatki w pokoju małej dziewczynki

Skoro dekoracje mogą wkomponować do pokoju dziewczynki dodatkowe kolory, są one dość istotne. Odpowiednie dekoracje podkreślą charakter pokoju naszej małej księżniczki i dodadzą uroku nawet w pokoju urządzonym z pozoru idealnie. W niewielkim pokoju dziecka należy jednak zachować umiar w dekoracjach i dodatkach - mogą one łatwo przytłoczyć mały pokój dziewczynki, co da nam odwrotny efekt od tego, czego potrzebujemy. W pokoju dziecięcym sprawdzi się pewien zestaw ładnych, ale też praktycznych dekoracji. Oto kilka pomysłów:

  • dekoracyjne tkaniny, np. kołderki, narzuty, poduszki, a także obicia kanapy, łóżka, foteli;
  • delikatne zasłony, rolety czy firanki;
  • kolorowy dywan;
  • często spotykane w pokoju dziecka tapety i plakaty tematyczne, podkreślające zainteresowania dziecka;
  • pluszaki, lalki czy zabawki na półkach, regałach i szafkach;
  • dekoracyjne źródła oświetlenia.

Pokój dla małej dziewczynki na poddaszu

Pokój dla małej dziewczynki na poddaszu

Pokój dla małej dziewczynki, łóżko z baldachimem, dywan chmurka w kolorze pudrowy róż, fototapeta z kwiatami w kolorze białym i pudrowym różem

Pokój dla małej dziewczynki, łóżko z baldachimem, dywan chmurka w kolorze pudrowy róż, fototapeta z kwiatami w kolorze białym i pudrowym różem

Oświetlenie pokoju dziecięcego dla dziewczynki

Oświetlenie to ostatni, ale równie ważny co poprzednie element aranżacji pokoju dziewczynki. Odpowiednie oświetlenie jest istotne zwłaszcza wtedy, gdy chcemy urządzić mały pokój dziewczynki - odpowiednio oświetlony pokój dziecka pozwoli na zwiększenie optycznie nieco jego przestrzeni. Dobre oświetlenie może też podkreślić charakter pokoju dziecka. Choć dawniej głównie skupiano się na oświetleniu głównym, możemy rozmieścić wiele elementów oświetlenia po całym pokoju. Idealnie się do tego nadadzą m.in listwy LED i lampki wiszące i stojące. Aranżując pokój dziecięcy zadbajmy też m.in o lampkę biurkową, a w przypadku małych dziewczynek - lampkę nocną.

Projektowanie pokoju dziecka - projekt pokoju dziewczynki

Nie masz pomysłu, jak urządzić pokój dziewczynki? Gdy mamy problemy przy aranżacji pokoju dziecka warto wpisać w internet frazy, jak np. "pokój dziecka inspiracje". Od razu zobaczysz mnóstwo gotowych projektów i wystrojów wnętrz pokoju dziecka. Na naszej stronie, na blogu, zobaczysz kilka naszych gotowych projektów pokojów dla dziewczynek, stworzonych przez profesjonalnego projektanta. W naszej ofercie mamy też projektowanie wnętrz mieszkania online - możemy wykonać dla Ciebie wyjątkowy projekt pokoju dla dziewczynki, dostosowany do Twoich oczekiwań, a także możliwości finansowych.

Projekt pokoju dla dziewczynki, pokój w bloku z huśtawką

Projekt pokoju dla dziewczynki, pokój w bloku z huśtawką

Projekt nowoczesnego pokoju dla dziewczynki z meblami na zamówienie

Projekt nowoczesnego pokoju dla dziewczynki z meblami na zamówienie

Nowoczesny pokój dla dziewczynki z meblami gotowymi

Nowoczesny pokój dla dziewczynki z meblami gotowymi

Nowoczesny pokój dla dziewczynki na poddaszu ze skosami

Nowoczesny pokój dla dziewczynki na poddaszu ze skosami

Aranżacja nowoczesnego pokoju dla dziewczynki z fototapetą ze zwierzętami

Aranżacja nowoczesnego pokoju dla dziewczynki z fototapetą ze zwierzętami

Podziel się