projekt wnętrza

 OFERTA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz jak łatwo zamówić projektowanie wnętrz:

WIĘCEJ

Pokoje dziecięce. Urządzamy pokój dla chłopca

Publikacja 2019-09-03 12:08:17
Kategorie Pokój dla dziecka

Pokoje dziecięce. Urządzamy pokój dla chłopca

Pokoje dziecięce są najczęściej poddawane metamorfozom w naszych mieszkaniach i domach. Najpierw urządzamy pokój dla niemowlaka, potem dla przedszkolaka. Kiedy nasze dziecko rozpoczyna przygodę ze szkołą, rozpoczyna naukę również zmieniamy aranżacje pokoju dziecięcego. Przychodzi moment w którym pokój dziecięcy zmienić się musi w pokój młodzieżowy. Nasze dzieci rosną, zmieniają się ich potrzeby, oczekiwania, zainteresowania a nam często aranżacja pokoju dziecięcego spędza sen z powiek. Musimy zadbać o komfort snu, stworzyć odpowiednie miejsce do nauki i zabawy, odpowiednią ilość miejsca do przechowywania ubrań i rzeczy dziecka. A bardzo często pokoje dziecięce są niewielkie i nieustawne.

Zastanawiasz się jak urządzić pokój dla chłopca? W artykule zamieściliśmy zdjęcia pokoju dla dziecka - chłopca, które mogą stanowić inspiracje. Podpowiadamy również na co zwrócić uwagę podczas urządzania pokoju dziecięcego.

Pokój dziecięcy: aranżacja i funkcjonale zagospodarowanie pokoju dla dziecka. 

Pokój dziecięcy powinien być urządzony funkcjonalnie ale i estetycznie. Zarówno jedno jak i drugie jest w tym wnętrzu niezwykle istotne. Od funkcjonalności zależy wygoda i komfort naszego dziecka. Od aranżacji pokoju jego samopoczucie i to czy chętnie będzie spędzało w nim czas.

Funkcjonalny pokój dla dziecka

Zanim zaczniemy wybierać mebelki, łóżko i dodatki do pokoju dziecięcego mocno zastanówmy się nad układem funkcjonalnym pokoju czyli nad tym jak chcemy zagospodarować wnętrze. Pamiętając przy tym o często zmieniających się potrzebach naszych dzieci. Musimy wziąć pod uwagę, że za jakiś czas poza komodą i stoliczkiem z krzesełkiem stanąć w pokoju będzie musiało biurko i regał do przechowywania książek. Planując ilość miejsca na łóżko weźmy pod uwagę, że dziś potrzebne na nie miejsce to 160 cm a za chwilę będzie potrzebne pełnowymiarowe łóżko. Szczególnie jeśli planujemy w pokoju dziecka meble na wymiar. Planując układ funkcjonalny pokoju warto pomyśleć nad podzieleniem go na strefy oczywiście o ile wnętrze pokoju i jego metraż nam na to pozwala.

Pokoje dziecięce. Urządzamy pokój dla chłopca

Aranżacja pokoju dziecięcego 

Aranżacja pokoju dla dziecka powinna być dopasowana do wieku, płci, zainteresowań ale i osobowości naszej pociechy. Pokój dla dziecka spełnia wiele funkcji. Ma być miejscem w którym dziecko śpi, odpoczywa, regeneruje siły ale również bawi, się uczy i do którego zaprasza koleżanki i kolegów. Jeśli nasze dziecko jest ruchliwe, energiczne, wszędzie go pełni i trudno mu usiedzieć w miejscu, ma problemy z koncentracją urządzając pokój dla niego powinniśmy zwrócić uwagę na odpowiedni dobór kolorów i postawić na te wyciszające, neutralne. I odwrotnie. Dzieci powinny identyfikować się ze swoim pokojem, powinny czuć się w nim dobrze. Dlatego urządzając pokój dziecięcy powinniśmy wziąć pod uwagę jego oczekiwania, marzenia. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku. Aranżacje pokoju dziecięcego warto oprzeć na neutralnych kolorach bazowych a bawić się i dobierać akcenty kolorystyczne. Tak jak pisaliśmy wcześniej pokój dziecka często poddawany jest metamorfozom dzięki czemu w ten sposób w łatwy i niedrogi sposób będziemy mogli zmieniać jego wystrój.

Aranżacja pokoju dziecięcego

Pokój dla dziecka: pokój dla chłopca w kolorach biały, beż , miętowy 

Zamieszczone w artykule zdjęcia pokoju dla chłopca to projekt pokoju dla dziecka wykonany pod indywidualne zamówienie. Pokój dziecięcy został zaprojektowany w kolorach beżowym, miętowym i białym. W pokoju chłopca znajduje się duża szafa do przechowywania, łóżko w kształcie domku, regał na zabawki, siedzisko z półkami oraz stoliczek z krzesełkami. Na ścianach w pokoju znajduje się farba w kolorze beżu oraz dziecięca tapeta pasująca do wnętrza w kolorach beżu i mięty. Na podłodze są panele drewniane oraz miękki, przytulny dywan w kolorze miętowym.

Jeśli potrzebujesz pomocy w aranżacji pokoju swojego dziecka zajrzyj na naszego bloga na którym znajdziesz projekty pokoi dziecięcych i młodzieżowych, artykuły o tematyce urządzania pokoju dziecięcego i nie tylko. Zapoznaj się również z naszą ofertą na projektowanie wnętrz online i zamów projekt wnętrza pokoju dziecięcego https://e-wystroj-wnetrz.pl/projektowanie-wnetrza/projekt-pokoju-dzieciecego

Pokój dla dziecka: pokój dla chłopca w kolorach biały, beż , miętowy

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)